Уряд опублікував план імплементації Угоди про асоціацію з ЄС

СуспільствоВолодимир Пиріг, 19 вересня 201443901

План заходів українського уряду щодо імплементації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами на 2014-2017 рр. містить 488 пунктів і займає 121 сторінку.

Згідно з текстом плану, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів №847-р від 17 вересня та опублікованим на сайті уряду в п'ятницю, заходи розбито на шість розділів, що відповідають розділам угоди: від політичного діалогу та реформ до юстиції, торгівлі, економічного та фінансового співробітництва.

Розділ IV «Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею» затверджено із застереженням: «Строки набрання чинності нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього розділу, встановлюються відповідно до визначених ЄС умов тимчасового застосування угоди про асоціацію або залежно від застосування Російською Федерацією обмежувальних заходів у торгівлі з Україною».

Нагадаємо, 12 вересня на переговорах у Брюсселі Росія, Україна та ЄС досягли домовленості, згідно з якою чутливі для РФ положення угоди про асоціацію у сфері торгівлі не застосовуватимуться до початку 2016 року.

Європарламент і Верховна Рада України 16 вересня ратифікували документ.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв 19 вересня підписав постанову про введення митних зборів для українських товарів із відкладальною умовою. «Якщо Україна все-таки почне застосовувати економічні статті Угоди (про асоціацію з ЄС) раніше вказаного терміну (1 січня 2016 року), тобто почне або юридичну імплементацію, або практичне застосування цих положень», - пояснив російський прем'єр.

15 вересня міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що Москва очікує від Києва документального оформлення рішення про відстрочення застосування угоди про асоціацію з ЄС, щоб не вводити підвищені мита на українські товари.

У свою чергу, українська сторона зазначала, що ніяких додаткових документів їй ухвалювати не треба, оскільки режим відтермінування вводить своїми документами ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук