Усіх українських суддів перевірять на професіоналізм і дотримання антикорупційного законодавства

СуспільствоВолодимир Пиріг, 6 листопада 201510042

Усі українські судді пройдуть процедуру оцінювання їхніх професійних якостей після прийняття відповідних змін до Конституції, заявив президент України Петро Порошенко.

«Першими мають пройти перевірку судді Верховного Суду – найвищої судової інстанції України, судді вищих спеціалізованих судів. Далі – оцінювання суддів апеляційних інстанцій, і вже після них – оцінювання суддів першої інстанції», – повідомив президент під час виступу перед студентами та викладачами Київського національного університету імені Шевченка у п’ятницю, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами президента, кожен суддя не просто пройде перевірку і складе іспит, а кожного суддю оцінюватиме вища кваліфікаційна комісія як з погляду професійних знань, так і на дотримання антикорупційного законодавства, дотримання правил судової етики. «Перевірятимуть декларацію суддів, коректність декларування доходів, видатків особистих, членів сімей, прийняття суддями тих чи інших рішень і підстави для їх скасування», – сказав Порошенко.

Також, за його словами, перевірятимуть легальність джерел доходів суддів. «Законопроектом передбачаються нові підстави для звільнення судді – неможливість пояснити джерела своїх доходів, джерела походження майна. І це ще один додатковий механізм боротьби з корупцією в судовій системі», – сказав президент.

Нагадаємо, Порошенко пообіцяв зареєструвати в парламенті проект судової реформи до 15 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук