Утримуваний проросійськими бойовиками журналіст Станіслав Асєєв скаржиться на стан здоров’я

Проросійські бойовики утримують зниклого в окупованому Донецьку журналіста Станіслава Васіна (Асєєва) на території колишнього заводу. При цьому журналіст скаржиться на погіршення стану здоров’я, повідомив колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов.

«Інформація про стан Стаса Асєєва (Васіна). На жаль, нічого кардинально нового сказати не можу. У період обміну всіх на всіх обміняти Стаса не вдалося. Ми намагалися спілкуватися з ким тільки можливо. Задіяли як офіційні, так і неофіційні канали комунікації, у тому числі церковні, журналістські та політичні. Але на той час з боку терористів навіть говорити не хотіли про можливість обміну», – написав Фірсов у Facebook.

За його словами, періодично з Асєєвим домагається зустрічі його мати. Іноді таку можливість їй надають.

«Стас живий. Намагається триматися. Але скаржиться на стан здоров’я. Його й надалі мучить хронічний бронхіт, який в нього ще з дитинства. І сильний зубний біль», – повідомив Фірсов.

Він додав, що журналіст перебуває на території колишнього заводу, відомого багатьом як «Ізоляція». «Це приміщення, де військові “ДНР” з самого початку облаштували в’язницю, де тримали і катували полонених. Ті, хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували», – зазначив він.

Фірсов також зауважив, що «суд» у справі Асєєва постійно переноситься. Розгляд справи і винесення вироку планувалися ще у 2017 році, але процес триває до цього часу.

«Зараз ми плануємо видати збірку його статей, які він писав про ситуацію в ОРДЛО... Цим хочемо привернути увагу до його ув’язнення. В тому числі, видати також і іноземною мовою, чим привернути увагу до Стаса на європейському і американському рівні», – додав він.

Фірсов також наголосив, що матеріали Асєєва – це дуже цінне джерело інформації про те, що відбувалося на окупованій території з початку війни.

Як повідомляв ZAXID.NET, 27-річний Асєєв (публікувався під псевдонімом Васін) зник 2 червня 2017 року на території, контрольованій окупаційними силами. Його колеги з проекту «Радіо Донбас.Реалії» припустили, що журналіста могли взяти в полон бойовики, а сторінку у Facebook – зламали.

Представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко 31 липня заявила, що під час скайп-конференції мінської гуманітарної підгрупи представники ОРДЛО повідомили про місце знаходження Асєєва.

Асєєв співпрацював з низкою українських ЗМІ: «Дзеркало тижня», «Український тиждень», а також проектом Радіо Свобода – «Донбас.Реалії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук