В Одеському СІЗО помер третій арештант за місяць
Двоє ув'язнених вчинили самогубство, а смерть третього розслідують
До теми
В Одеському СІЗО помер третій за останній місяць ув’язнений — 43-річний чоловік. Як повідомила прес-служба прокуратури Одеської області, арештант у зв’язку з погіршенням стану був доставлений до медчастини установи, де йому надали невідкладну допомогу, яка, однак, не допомогла. За попередніми даними лікарів, смерть настала від тромбоемболії легеневої артерії.
За фактом смерті чоловіка Малиновський відділ поліції почав кримінальне провадження за ст. 115 (вбивство) Кримінального кодексу України з позначкою «природна смерть» і ст. 140 (невиконання або неналежне виконання медичним працівником професійних обов’язків) Кримінального кодексу України.
Наразі призначено судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті чоловіка.
Зазначимо, що на початку жовтня в Одеському СІЗО з собою покінчив 33-річний арештант, а 18 жовтня самогубство вчинила 28-річна жінка, підозрювана у вбивстві свого немовляти.
До слова, 17 серпня цього року ув’язнений Одеського СІЗО вбив і розчленував співробітницю слідчого ізолятора. Правоохоронці викрили підозрюваного у вбивстві – ним виявився 39-річний заарештований, який перебував у слідчому ізоляторі і раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за статтями про розбій та умисне вбивство Кримінального кодексу України.
Пізніше правоохоронці встановили, що підозрюваний у вбивстві останнім часом практично не з’являвся у своїй камері, а жив у подвір’ї, де розміщувався свинарник. При цьому санкція суду на те, щоб ув’язнений більше двох годин був поза камерою, відсутня. Також в подвір’ї було знайдено незареєстровані ніж і сокиру, за допомогою яких злочинець убив і розчленував свою жертву.
Крім того, співробітники прокуратури Одеської області спільно з представником уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Одеській області Анатолієм Пазичуком провели перевірку дотримання прав ув’язнених в Одеському СІЗО, під час якої виявлено «факти нелюдського поводження» з людьми, що там перебувають. За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження за ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України, яке пізніше було перекваліфіковано на «тортури» (ч.2 ст. 127 365 Кримінального кодексу України), зазначило агентство «Інтерфакс-Україна».