В Туркменістані вперше за 26 років ввели плату за воду, газ та електроенергію

Газ, питна вода та електроенергія у визначених обсягах для туркменів були безкоштовними з 1992 року

СвітВолодимир Пиріг, 26 вересня 20184560

Починаючи з 1 січня 2019 року в Туркменістані вперше за весь час для населення платними стануть газ, вода та електроенергія. Відповідну постанову підписав президент країни Гурбангули Бердимухамедов, повідомило Державне інформаційне агентство Туркменістану.

«З метою продовження розвитку вільних ринкових відносин в економіці Туркменістану, а також упорядкування вартості електроенергії, газу, житлово-комунальних послуг для громадян країни, президент Гурбангули Бердимухамедов підписав постанову, наказавши з 1 січня 2019 року скасувати безкоштовне надання населенню електроенергії, газу, питної води і харчової солі», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, було скасовано постанову від 1992 року про безоплатне надання газу, води та електроенергії населенню, а також постанову від 2003 року, яка додавала до цього переліку ще й харчову сіль.

Крім цього, було також ухвалено рішення про встановлення пільгових цін для населення на ці товари. Однак якими саме будуть ціни – у повідомленні не вказано.

Вперше Бердимухамедов обурився системою таких субсидій і назвав її неефективною у 2017 році. Тоді ж він закликав чиновників прискорити перехід Туркменістану до ринкових відносин.

Наразі кожен громадянин Туркменістану має право щомісяця безкоштовно на 35 кіловат-годин електроенергії, 50 кубометрів газу і щодня на 250 літрів води. Хто перевищує ці обсяги, повинен сплатити пеню.
У 2014 році Бердимухамедов підвищив розмір пені, а також скасував норму про щомісячне надання кожному власнику автомобіля 120 літрів бензину безкоштовно.
Зазначимо, що Туркменістан володіє четвертими найбільшими запасами природного газу в світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук