В Україні кількість позовів про стягнення аліментів сягнула майже 7 млн

В Україні кількість позовів про стягнення аліментів сягнула майже 7 млн
фото DT.ua
Кулеба: За 15 років кількість жінок, які самі виховують дітей, зросла у 20 разів

В Україні офіційно зареєстровано майже 7 млн позовів до суду на стягнення аліментів, а кількість матерів-одиначок за останні 15 років зросла у 20 разів. Про це на брифінгу заявив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє «Укрінформ».

«Кожне третє звернення, яке сьогодні надходить до офісу Уповноваженого з прав дитини, стосується стягнення аліментів, стосується вирішення спорів між батьками. Сьогодні ми маємо майже 7 млн позовів до суду про стягення аліментів. Точної цифри немає, але думаю що це мільярди гривень заборгованості, і це, перш за все, заборгованість перед дітьми», - сказав Кулеба.

Він відзначив, що на сьогодні проблема несплати аліментів стоїть дуже гостро. Згідно із статистикою: за останні 10-15 років кількість жінок, які самі виховують дітей, зросла у 20 разів. Кулеба повідомив, що завдяки прийнятому 17 травня Верховою Радою закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання (законопроект №4928), відтепер власником аліментів визначено не особу, яка є представником дитини, а безпосередньо саму дитину.

«Важливо те, що в цьому законі вперше визначено, що власником аліментів є дитина, а не дорослий законний представник дитини. Дорослі, з якими проживає дитина, можуть розпоряджатися аліментами», - зауважив Кулеба.

За словами Кулеби, наразі ведуться напрацювання стосовно закріплення в законодавстві можливості трансформації заборгованості аліментів у право власності дитини на нерухоме майно за спрощеною процедурою. Також розробка механізму успадкування аліментів, тобто у випадку смерті платника аліментів, дитина отримує право на частку майна, а саме в продовженні сплати аліментів. Крім того, розглядається можливість залучення неплатника аліментів до громадських робіт.

Нагадаємо, що 17 травня Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук