В Україні набув чинності закон про захист дітей від сексуальної експлуатації

СуспільствоАндрій Стець, 18 квітня 20184520
Закон посилилює покарання за сексуальну експлуатацію дітей

В Україні набув чинності закон № 2334-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації». Документ набув чинності 18 квітня, в день офіційної публікації у парламентській газеті «Голос України».

Закон криміналізує статеві зносини повнолітньої людини з особою, яка не досягла 16-річного віку. Таким чином встановлено вік статевої зрілості (раніше це встановлювали за допомогою експертизи).

Природні чи неприродні статеві зносини повнолітнього з особою до 16 років карається обмеженням або позбавленням волі до 5 років. А якщо те саме зробив близький родич неповнолітнього - передбачено позбавлення волі на строк 5-8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти із залученням малолітньої особи каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Зміни до українського законодавства з питань захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації розроблені з метою гармонізації законодавства України із положеннями Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та Європейської соціальної хартії.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон у березні нинішнього року 241 голосом народних депутатів. 17 квітня докумет підписав президент України Петро Порошенко.

Зазначимо, що наприкінці минулого року в поліції заявили, що від початку 2017-го в Україні зареєстрували понад 4,3 тис. кримінальних проваджень за заявами про сексуальне насильство щодо дітей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук