В Україні планують заборонити експлуатацію диких тварин у цирках

Вже за п'ять років використання слонів, жирафів та інших диких тварин може бути забороненим

В уряді заявили, що готові до спротиву з боку власників цирків

Кабінет міністрів України схвалив зміни до законодавства, які передбачають заборону використання у цирках диких тварин. Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує ряд питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом 5 років», – повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, перехідний період потрібен, щоби напрацювати механізм передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого проживання тварин.

«Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, не готових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння. Зрештою, у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків (з тваринами, -ред.) , і Україна має всі шанси поповнити їх ряди. Попереду розгляд проекту закону у ВРУ», – додав міністр.

Згідно з новими змінами, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин передали до компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх та безпритульних — до Національної поліції України.

Зазначається, що офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція.

До слова, в Україні кілька обласних рад ухвалили рішення про заборону виступів таких цирків. Проте організації, афілійовані із власниками цирків, оскаржують ці ухвали в суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук