В Україні погодили «дорожню карту» виконання асоціації з ЄС на два роки

Верховна Рада готова розглянути 20 із 57-ми євроінтеграційних законопроектів

Парубій і Гройсман презентували дорожню карту пріоритетних законопроектів у євроінтеграції

Верховна рада і Кабінет міністрів погодили «дорожню карту» виконання Угоди про асоціацію з Європейським союзом. Про це на презентації дорожньої карти пріоритетних законопроектів у сфері євроінтеграції заявив в середу у Києві прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Уряд і парламент схвалили дорожню карту виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Маємо забезпечити повну синхронізацію застарілого і консервативного українського законодавства до європейського», - заявив він і пояснив, що «Дорожня карта» - це пакет із 57 законопроектів, які повинні бути розглянуті в парламенті протягом двох років. Він покликаний активізувати євроінтеграційні процеси в Україні.

Між тим, голова парламенту України Андрій Парубій повідомив, що Верховна Рада готова розглянути 20 із 57-ми законопроектів щодо імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«У парламенті була розроблена дорожня карта, яка налічує 57 законопроектів у сфері виконання наших зобов'язань щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ...20 із цих законопроектів уже повністю готові для розгляду в залі й ухвалення Верховною Радою України», - сказав Андрій Парубій.

За словами спікера парламенту, Верховна Рада має кожного пленарного тижня щонайменше два-три законопроекти ставити до порядку денного і підтримувати їх у залі засідань. «Цей план на довгострокову перспективу, до 2019 року», - зазначив Парубій і наголосив, що це великий обсяг роботи, який стоїть перед депутатами.

Зазначимо, що серед 20-ти законопроектів, які готові до розгляду, є і урядові, і депутатські ініціативи у сфері захисту інтелектуальної власності, технічних регламентів, фінансових послуг, енергетики.

Крім того, дорожня карта також містить законопроекти у сфері митниці, підприємництва, сільського господарства, цінних паперів. Зокрема, в розділі «політичний діалог, національна безпека та оборона» зазначений законопроект про добровільне об'єднання громад (№6466) та проект закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення та зміни їх меж (№6636).

Нагадаємо, згідно зі звітом уряду, в 2017 році рівень виконання Угоди про асоціацію з ЄС Україна склав 41%. Найнижча успішність - у Верховної Ради: парламент виконав лише 33% від планової кількості завдань.

Угода про асоціацію між Євросоюзом та Україною набула чинності в повному обсязі з 1 вересня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук