В Україні відбувся конституційний переворот, - заява
Партія регіонів зібрала зрадників і стала на антиконституційний шлях. Про це заявили представники націонал-демократичних сил Сергій Соболєв, Юрій Луценко, Борис Тарасюк та Володимир Стретович на спільному брифінгу у Верховній Раді.
За їх словами, ухвалення змін до порядку формування коаліції, які ініціювала Партія регіонів, є ні чим іншим, як знищенням демократичних принципів, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі БЮТ.
«Це є переворот. Це крок Януковича і Азарова до узурпації влади», - заявив заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв.
За його словами, Янукович вже в перші дні свого президентства зумів не лише розрахуватися з олігархами, а й порушив конституцію України. В цьому йому допомогли «так звані націонал-патріоти».
«Ми попереджали Костенка, що всі торги за губернаторство та посади міністрів закінчаться провалом. Ми попереджали Яценюка, що всі спроби стати прем’єр-міністром в уряді «регіоналів» закінчаться тим, чим завжди закінчувалися подібні торги. Ми попереджали групу Балоги, що спроби закріпити за собою Закарпаття закінчаться тим, чим завжди закінчував Янукович – достроковими виборами», - наголосив Соболєв.
На його думку, сьогоднішнє рішення Партії регіонів стало вінцем конституційного перевороту, який розпочався з розвалу Демократичної коаліції та відставки Уряду Юлії Тимошенко.
«Те, що ми отримали сьогодні – це незаконний антиконституційний шлях, шлях поневолення України антинародними силами – комуністами, «регіоналами» і зрадниками», - підкреслив БЮТівець.
Такої ж думки дотримується і лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко.
«Сьогодні влада фактично захоплена тими, для кого Конституція є пустим звуком і шматком паперу. Це виклик тим, хто вважає себе українцем і демократом. Єдина відповідь - це загальна мобілізація українських сил», - сказав Луценко.
В свою чергу лідер Народного руху Борис Тарасюк заявив, що Партія регіонів своїми діями повертає країну у 2007 рік.
«Сьогодні відбулося те, що і в 2007 році, коли Партія регіонів скуповувала депутатів як картоплю, щоб створити більшість під Януковича», - сказав Тарасюк.
Лідер Народного руху повідомив, що національно-демократичні сили будуть звертатися до ОБСЄ, Венеціанської комісії та інших міжнародних авторитетних організацій з вимогою «відреагувати на незаконні дії Партії регіонів і її посіпак».
Крім того, присутній на брифінгу Володимир Стретович закликав народних депутатів, які натискали кнопки за антиконституційний закон, покаятися.
«Вони присягали дотримуватися Конституції, а сьогодні ми отримали 229 відступників», - сказав він.
За словами Стретовича, сьогоднішні зміни до Регламенту Верховної Ради щодо формування коаліції – це крок назад і знищення пропорційної системи.
Він закликав громадян України дати належну оцінку президенту Януковичу та Партії регіонів.
«Їх підтримала одна третина виборців, а до двох третин ми достукаємося», - запевнив Стретович.
Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада внесла в першому читанні зміни до регламенту, які дозволяють формувати коаліцію з окремих депутатів. За відповідні зміни до 61 статті регламенту проголосували 229 депутатів.