В Україні запустили сайт про власників ЗМІ

Інститут масової інформації (ІМІ) та Репортери без кордонів презентували в Києві сайт «Моніторинг медіавласності» (Media ownership monitor), на якому детально можна ознайомитися з інформацією про власників українських ЗМІ, детальною їх біографією та про те, на кого вони працюють та працювали.

З інформацією можна ознайомитися на сайті MOM.

«Українські ЗМІ переважно керуються особистими інтересами своїх власників. Брак фінансової прозорості і корупція погіршують здоров’я всього медіа-ландшафту. Такими виявилися основні результати дослідження українського медіаринку, яке було проведено з липня по жовтень ІМІ та Репортерами без кордонів», – сказав на презентації директор проекту MOM Олаф Штейнфадт, якого цитує Укрінформ.

На заході було наголошено, що приватні власники домінують на ринку України і майже всі вони займають місце серед найбагатших людей у цій країні. Хоча їх імена широко відомі в більшості випадків, корпоративні структури і пов’язані економічні інтереси залишаються прихованими, іноді навіть через офшорні холдинги.

«Одні й ті самі люди контролюють сектори економіки країни і ЗМІ, тому політичний вплив на них надзвичайно великий», – констатували автори проекту.

Для дослідження було обрано 43 найпопулярніших ЗМІ, серед них 12 телеканалів.

В дослідженні наголошується, що телевізійний ринок є високо концентрованим, оскільки основні 4 власники становлять частку аудиторії 76,25%. Кожна з чотирьох найбільших медіагруп, StarLight Media (21,68%), 1 + 1 медіа (20,49%), Inter Media (21,42%) і Медіа Група Україна (12,66%) мають аудиторію близько 20%. Ці медіагрупи належать найбагатшим людям в Україні: Вікторові Пінчуку, Ігореві Коломойському, Дмитрові Фірташу й Рінату Ахметову відповідно.

За словами виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк, в Україні 75% медіа належить політикам та олігархам. За європейськими стандартами, ця практика є ненормальною, бо ЗМІ у демократичних країнах мають бути вільними, наголосила вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук