Верховна рада підтримала закон «Про Національну поліцію»

Верховна рада підтримала закон «Про Національну поліцію»
фото Вести
Пункт прийому заявок охрчих вступити до нової поліції у Києві

Верховна рада підтримала проект закону «Про Національну поліцію» (№ 7689/0/2-15 надано 15.05.2015). За відповідний законопроект пролосувало 264 народні депутатіи, передає Еспресо.TV.

Відповідний законопроект представляв у парламенті міністр МВС Арсен Аваков.

«Національна поліція буде окремим органом, діяльність якого координується і спрямовується кабінетом міністрів України, через міністра МВС. Витрати на новий орган будуть скорочені до мінімуму через впровадження електронних програм та систем. Основним напрямком діяльності буде встановлення партнерських відносин з територіальними громадами в межах загальновизнаної в світі  системи Community Police, дозволить підвищити рівень прав та свобод людини, підтримання порядку та безпеки, наблизить  поліцію до європейської системи», - наголосив Аваков.

Народний депутат Антон Геращенко в свою чергу зазначив, що особливістю цього закону є те, що він в деталях пописує взаємовідносини між співробітниками правоохоронних органів і громадянами України.

 «Цей законопроект має на меті зняти всі невеличкі конфлікти пов'язані з тим, що більшисть регламентуючих відносин між громадянами і МВС прописані в наказах, які невідомі суспільству. Цей закон дуже потрібен Україні», - наголосив Геращенко.

Проект закону встановлює правові засади організації та діяльності національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в національній поліції.

Згідно проекту закону, у складі Національної поліції функціонують:

  1. кримінальна поліція;
  2. патрульна поліція;
  3. поліція охорони;
  4. спеціальна поліція;
  5. поліція особливого призначення.

Нагадаємо, сьогодні, 21 травня, Верховна рада України також ухвалила в першому читанні законопроект про органи внутрішніх справ. Відповідний проект закону (№2561) в першому читанні підтримали 245 народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук