Верховна Рада розблокувала закон, який передбачає амністію для учасників АТО

Верховна Рада розблокувала закон, який передбачає амністію для учасників АТО
фото BBC
Згідно із законом про амністію, від кримінальної відповідальності звільняються учасники АТО

Верховна Рада відкрила шлях до підписання спікером і президентом закону про амністію в 2016 році, який, зокрема, передбачає звільнення від кримінальної відповдальності учасників АТО. Про це повідомляє LIGA.net.

За проект постанови про скасування рішення парламенту від 22 грудня 2016 року про прийняття закону проголосували лише 22 народних депутати при 226 мінімально необхідних. Таким чином, спікер Андрій Парубій може підписати законодавчий акт і направити його Президенту.

Закон про амністію було ухвалено парламентом ще 7 липня 2016 року. Він передбачає амністію для найбільш вразливих категорій засуджених, зокрема вагітних, неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Крім того, звільняються від відповідальності засуджені особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали безпосередню участь у АТО та отримали статус учасника бойових дій.

Однак 17 серпня президент України Петро Порошенко наклав вето на цей закон. На думку голови держави, цей закон необхідно було узгодити з положеннями Кримінального кодексу і закону «Про застосування амністії в Україні».

22 грудня 2016 року Верховна Рада схвалила пропозиції президента до закону про амністію в 2016 році, які передбачали амністію учасників АТО. згідно зі змінами, запропонованими головою держави, пункт про аміністію буде застосовуватися до учасників АТО, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук