Верховна Рада запровадила штрафи за перешкоджання в перевірці пожежної безпеки
До теми
Верховна Рада впровадила адміністративну відповідальність за створення перешкод посадовим особам, що здійснюють перевірки з питань техногенної та пожежної безпеки.
За відповідний законопроект у другому читанні та в цілому проголосували 286 народних депутатів на засіданні увечері у вівторок, 30 березня.
Згідно з ухваленими змінами, перешкоджання діяльності посадових осіб із питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, зокрема пов'язаної з проведенням перевірок, тягне за собою стягнення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).
У разі повторного порушення протягом року після адміністративного покарання, сума штрафу становитиме від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн).
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleЗакон також надає право поліцейським і посадовцям органу державного нагляду чи контролю у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адміністративне правопорушення та дає можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до закону, у разі, якщо правопорушники не дають можливості оформити протокол і перешкоджають діяльності посадових осіб, які здійснюють контроль у сфері техногенної та пожежної безпеки, поліцейським дозволено здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи правопорушника.
Нагадаємо, що Верховна Рада також збільшила штрафи за хибні виклики екстрених служб і запровадила кримінальну відповідальність за порушення техногенної безпеки, якщо вони призвели до аварій, які спричинили тяжкі наслідки.