Влада готує ще один удар по регіональних елітах, - експерт
Політолог Кость Бондаренко вважає, що український уряд не готовий до реформ. Про це він повідомив, коментуючи рішення Кабінету міністрів відтермінувати реформи у сфері місцевих бюджетів.
"Це означає неготовність уряду до швидких, "шокових" реформ і наявність в Кабміні двох позицій, - зазначив Кость Бондаренко. - Віце-прем’єp Сергій Тігіпко виступає за необхідність і доцільність реформ. Більш консервативно налаштовані урядовці говорять, що реформи необхідні, але їх слід відкласти", - повідомляє Gazeta.ua.
"Місцевим можновладцям це рішення не сподобається. Вони вже незадоволені новим законом про місцеві вибори, де їхні інтереси повністю знехтувані), - зауважив політолог.
"Деякі політики, які займають високі посади в державі і прописалися на печерських пагорбах, не розуміють, що треба рахуватися з тими, хто реально вирішує проблеми на місцях" - додав він.
На думку політолога, влада готує ще й третій удар по регіональних елітах. "Боюся, що під час місцевих виборів регіональні керівники отримають з Києва "рознарядку": хто має стати мером і яка партія набрати скільки голосів. Тобто волевиявлення виборців буде спотворене фальсифікаціями".
Концепція реформування місцевих бюджетів прийнята ще 2007 року за уряду Віктора Януковича.
Нею передбачалося проведення у період до 2011 року реформ у сфері місцевих бюджетів "для підвищення конкурентоспроможності регіонів, забезпечення їх сталого розвитку, високої продуктивності виробництва та зайнятості населення".
У своїй передвиборчій програмі кандидат у президенти Віктор Янукович на виборах 2010 року декларував розширення повноважень місцевих рад та реформування міжбюджетних взаємовідносин між центром і регіонами на користь місцевого самоврядування.