Влада розпочала війну з незалежними місцевими партіями

БлогиБогдан Панкевич , 23 квітня 1391
Богдан Панкевич
Громадський діяч, співзасновник Української Галицької партії

Втрачаючи рейтинг, Президент Зеленський хоче доєднатися до диктаторів XXI століття з Венесуели, Тайланду, Казахстану та Білорусі, які, з метою утримати владу, обмежують участь у виборах неугодних їм політичних партій. Нещодавно газета «Дзеркало Тижня» оприлюднила інформацію про встановлення виборчого бар’єру у 5% на національному рівні для політичних сил, що планують взятии участь у виборах органів місцевого самоврядування. Тобто відтепер для того, аби партія могла представляти інтереси виборців на рівні ОТГ, району чи області, їй необхідно набрати не менше 5% голосів виборців у всій Україні.

Ці зміни у законодавстві суперечать не лише Конституції України, але й Європейській хартії місцевого самоврядування та звичній для всіх цивілізованих країн практиці виборів до місцевих органів влади. Європейський досвід свідчить про ефективність регіональних партій у вирішенні локальних проблем. А ці законодавчі зміни покликані суттєво обмежити і участь місцевих партій у виборах, і доступ до влади незалежних місцевих авторитетних лідерів.

Встановлення національного виборчого бар’єру на місцевих виборах, особливо на етапі завершення реформи децентралізації, вб’є політичну конкуренцію в Україні та цілковито монополізує владу в руках теперішніх очільників. Запропонований командою президента сценарій є нищівним для прозорої демократії та чесної політичної конкуренції, яких ми прагнемо.

У кращому випадку, ті партії, що нині представлені у парламенті та мають державне фінансування і/або підтримку олігархів, стануть політичними монополістами на кілька наступних каденцій. У найгіршому - вся влада в Україні, включно з місцевою, стане підконтрольною так званій монобільшості. Ці недолугі спроби обмежити громадянські свободи спровокують протести та судові процеси по всій країні. І ми готові відстоювати як своє право участі у виборах, так і наше спільне право вільно обирати представників до місцевої влади.

Влада мусила б забезпечувати право виборця вільно обирати своїх представників, знаних та шанованих місцевою громадою, а не лише комфортних для київського керівництва призначенців.

Натомість Президент із партією влади тихцем приймають рішення, здатне підірвати саму свободу вибору для українців. Ми не дозволимо забрати у громадян право підтримувати на виборах ті політичні сили, які довели активну громадянську позицію вирішенням конкретних питань у конкретних громадах. Вільне воєвиявлення громадян і їхня свобода вибору потребують нашого захисту.

Українська Галицька партія вже офіційно звернулась до Президента України, голови Верховної Ради та лідерів парламентських фракцій для роз’яснення ситуації. Якщо найближчим часом ми не отримаємо відповіді, то перейдемо у режим підготовки до судів та активних протестів.

Ми запрошуємо до координації зусиль усіх правозахисників, громадських лідерів та представників інших патріотичних політичних партій, яких обурюють такі зміни. Спільними діями ми зможемо протидіяти згортанню демократичних принципів в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук