Волонтери допомогли дитині з інвалідністю підкорити найвищу гору Львівщини Пікуй

Фонд «On 3 wheels» здійснив мрію уже 24 людей з інвалідністю

Вони здійснюють мрії людей з інвалідністю, дають їм можливість вперше побачити гори. Фонд «On 3 wheels» до Дня захисту дитини підняв львівського школяра на гору Пікуй.

Львівський 9-класник Максим Мачевський ще ніколи не був у горах. У захопленому передчутті хлопчина сідає у так звану «джульєтку», візок для походу на вершини.

«Перший раз буду в горах, дуже цікаво, що там», – роздумує вголос Максим.

Максим – спортсмен, грає у боча, збирається їхати на чемпіонат України. Але перед тим хлопці із «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» запропонували йому побачити гори. Таку ініціативу заснували два роки тому волонтери із Львівщини, щоб возити на вершини людей з інвалідністю. Впрягаються у візок по черзі, у тому числі і Максимові однокласники.

«Просто кожному треба помагати, хто допомоги бажає», – каже у дорозі Маркіян Гальва, однокласник Максима.

Їм доводиться долати каменюки, болото і стрімкі стежки.

«Приємно, що ми робимо щось приємне для людей. Воно надихає і не важко йти», – додає волонтер Ігор, у момент, коли саме тягне візок.

Нарешті після двогодинного сходження Максим і його благодійники на горі Пікуй. Це найбільша гора Львівщини, яка лежить на самому кордоні із Закарпаттям. Її висота 1408 метрів. Максим трохи втомлений, але щасливий, бо нарешті побачив вершину.

«Емоції фантастичні, не передати словами», – зізнається Максим.

«Мій син напередодні переживав, вчора маршрут дивився, як там його в автобус занесуть, як він зайде, яка буде погода, куди їхати, в який бік. Я дуже вдячна і щаслива, що мрія дитини здійснилася», – тішиться мама хлопця Мар'яна Мачевська.

Цим сходженням фонд «On 3 wheels» святкує своє дворіччя. За цей час вони допомогли зійти у гори 24 людям з різних міст України, різного віку. Охочі заповнюють анкети у Facebook і чекають своєї черги.

«Це приносить нам просто не передати, які класні враження, радість і наповнення, приємно дивитися на реакцію людей, допомагати побачити те, чого вони не змогли б ніколи побачити», – каже волонтер фонду «On 3 wheels» Роман Семенчук.

«Також ми плануємо розширюватися, не тільки походи в гори організовувати, а й річкові сплави й іншу активність», – додає керівник і співзасновник «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» Сашко Луцик.

До сходження долучилися й інші громадські організації, а також працівники «24 каналу».

«Я недавно бачила дуже класну фразу: мандруй, бо світ бачив дуже мало тебе. І сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб світ краще з нами познайомився, а ми зі світом. Тут, на горі дуже гарні емоції», — ділиться враженнями журналістка «24 каналу» Марічка Кулачковська.

Також ініціативу підтримали спортивні клуби і титуловані спортсмени.

«Я пишаюся, що у нас є такі люди, які роблять таке і підтримують таких дітей і ті діти мають змогу тішитися і бачити таку красу, яку бачимо ми», – каже чемпіонка Європи серед молоді з дзюдо Василина Кириченко.

«На цей рік ми запланували собі, в управлінні туризму, чотири рази організувати такі поїздки вперше в гори, тобто для тих людей, які ще не ходили в гори», – розповідає працівник управління туризму ЛОДА Тарас Лозинський.

Тим часом «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» запланував цьогоріч здійснити мрії ще 18 людей з інвалідністю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук