Вперше Рада безпеки ООН обговорила порушення прав людини в Північній Кореї

СвітОксана Руда, 23 грудня 20141410

У понеділок, 22 грудня, відбулося засідання Ради безпеки ООН під час якого було обговорено порушення прав людини у Північній Кореї, передає ВВС-Україна.

Засідання РБ ООН скликали на вимогу десяти країн. Північна Корея відмовилася від участі в засіданні, а Росія і Китай проголосували проти внесення питання до порядку денного. Однак право вето, які мають ці дві країни, не поширюється на голосування щодо процедурних питань.

У правозахисній організації Human Rights Watch (HRW) оцінили це обговорення як важливий поворотний пункт. Незважаючи на те, що не було прийнято ніяких рішень, Радбез довів до відома керівництво в Пхеньяні, що йому необхідно покласти край багаторічним злодіянням проти власного народу.

Зазначимо, раніше Генеральна Асамблея ООН засудила порушення прав людини в Північній Кореї та виступила за те, щоб звернутись до Міжнародного кримінального суду.

Помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, під час засідання сказав, що багато порушень прав людини у КНДР є злочинами проти людяності.

За його словами раніше представлений звіт ООН задокументував тоталітарну систему, яка характеризується насильницькою відмовою від «права на свободу думку, совісті, релігії, а також права на свободу слова, інформації та асоціацій».

Представник США Саманта Пауер описала Північну Корею як «кошмар наяву», і сказала, що звіт ООН показав жорстокість країни.

У лютому ООН оприлюднила доповідь, в якій йшлось, що проти північних корейців чинять «огидні злочини», серед яких умисний голод, примусова праця, страти, тортури та політичні репресії.

Північна Корея засудила висновки доповіді.

Представника КНДР Чхве Мьон Нам під час виступу в ООН у жовтні заявив, що порушення прав людини у його країні базуються на «безпідставних чутках».

Він сказав, зокрема, що в країні не існує трудових таборів, а є лише система «перевиховання працею» у місцях ув'язнення.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук