ВРП схвалила ще 6 кандидатів до Верховного суду, 5 з яких перебувають у «списку недоброчесних»

Серед схвалених кандидатів виявився, зокрема, племінник Сергія Ківалова

СуспільствоЮрій Братюк, 9 квітня 201910101

У понеділок, 8 квітня, Вища рада правосуддя (ВРП) внесла президенту подання щодо призначення 6 суддів до Верховного суду, 5 з них були визнані Громадською радою доброчесності (ГРД) недоброчесними.

Як повідомляє «Судебно-юридическая газета», ВРП схвалила кандидатуру Євгенія Краснощокова на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного.

Інші п’ятеро кандидатів, які отримали схвалення ВРП, є фігурантами так званого списку «31 недоброчесний», в який увійшли недоброчесні судді за версією ГРД. Це Олена Губська, Сергій Уханенко і Семен Стеценко, які мають стати суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного, Світлана Вус, яку рекомендують до Касаційного кримінального суду у складі Верховного, а також Сергій Могил, племінник екс-депутата «регіонала», голови ЦВК під час президентських виборів 2004 року Сергія Ківалова.

Могил має стати суддею Касаційного господарського суду в складі Верховного. Під час розгляду його кандидатури у ВРП виникли запитання щодо кримінальної справи, відкритої за заявою однієї з громадських організацій щодо приватизації квартири Могилом у Печерському районі Києва.

Справа була порушена за ч. 5. ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу. Проте на засіданні 8 квітня доповідач ВРП заявив, що 4 квітня 2019 року це провадження було закрите «через відсутність правопорушення», а самому Могилу підозру не вручали.

Слід додати, що ВРП відмовилася вносити подання щодо призначення суддями Верховного суду Валерія Картере та Тетяни Чумаченко. Картере також отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук