В'ятрович вказав на ідентичність заяв Польщі і Росії щодо історичних питань

СуспільствоРоман Ганкевич, 11 листопада 20176951
В'ятрович вказав на ідентичність заяв Польщі і Росії щодо історичних питань
фото Фокус
В'ятрович розказав, як Польща стає подібною на Росію в інтерпретації історії

Заяви російської і польської сторони щодо українського історичного питання дуже подібні між собою. Про це заявив Директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП), історик Володимир В'ятрович, пише «Главред».

За його словами Польща стає подібною до Росії в методах роботи і тиску, тому що зараз тільки з цих країн на державному рівні лунають зауваження про те, що українці неправильно інтерпретують свою історію. «Це, у принципі, є моветоном для політики будь-якої іншої держави. Спочатку ми чули це тільки з боку Росії, а тепер, по суті, ті ж голоси ми чуємо з боку Польщі», - сказав В'ятрович.

Він також вказав на подібність історично суперечливих тем, які піднімають поляки і росіяни. «Що більш парадоксально, ці зауваження стосуються однієї і тієї ж теми - йдеться, у першу чергу, про період Другої світової війни і боротьбу українців за незалежність. І що ще більш парадоксально - і з одного, і з іншого боку ми бачимо найбільший тиск на нібито необхідність перегляду боротьби українців за незалежність», - заявив історик.

Голова УІНП додав, що з російської сторони теж все починалося з того, що українці мають засудити український націоналістичний рух. «Потім це перейшло до засудження боротьби українців за незалежність як таку, а ще пізніше дійшло до того, що українці не мають права на свою незалежність», - повідомив В'ятрович і додав, що Польща ще не зайшла так далекояк Росія, але голоси про необхідність засудження спочатку українського націоналізму, а потім боротьби за незалежність вже звучать у повний голос.

Нагадаємо, видання Dziennik Gazeta Prawna повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі. Офіційної заборони з боку Польщі підтверджено не було.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що у списку тих, кому заборонено в’їзд до Польщі, можуть опинитися заступники голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. 2 листопада Ващиковський також заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук