Як перетнути кордон швидше у період різдвяно-новорічних свят?

БлогиЛевко Прокіпчук , 18 листопада 2018 2986
Левко Прокіпчук
Екс-начальник Львівської митниці ДФС

Вже зовсім близько період різдвяно-новорічних свят, і, як показує аналіз проведений митницею, навантаження на пункти пропуску в цей час суттєво зростає за рахунок наших громадян, що повертаються додому з навчання чи роботи за кордоном.

Ще більш тривалим перетин кордону робить те, що переважна більшість громадян України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку і в’їжджають на авто в режимі тимчасового ввезення терміном на 60 днів, як правило, не мають готового пакету документів для оформлення відповідного зобов’язання.

Так, впродовж 2017 року у пунктах пропуску Львівської митниці ДФС оформлено близько 20 тис. зобов’язань про зворотне вивезення транспортних засобів, що ввозились на митну територію України громадянами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульських установах України за кордоном, з яких майже 11,5 тис. – на транспортні засоби польської реєстрації, близько 6,5 тис. – чеської реєстрації, близько 1,5 тис. – іспанської реєстрації, понад 600 – датської та німецької реєстрації, близько 500 – литовської та португальської реєстрації, 300 – італійської реєстрації тощо.

Для збільшення клікніть на діаграму

При цьому, як видно з діаграми, найбільша кількість зобов’язань оформлюється в періоди перед Різдвяними, Великодніми та Новорічними святами, а також у літній період (сезон відпусток).

Саме тому зовсім нещодавно звернувся до Представництва МЗС у Львові з проханням скерувати до консульських установ України за кордоном інформацію про можливість громадян відповідної категорії завчасно підготувати документи, необхідні для письмового декларування транспортних засобів, що ними ввозяться у режимі тимчасового ввезення.

Проте також вирішив, що цю інформацію слід довести також і через ЗМІ та Facebook, оскільки, можливо, хтось має родичів чи знайомих, які приїжджатимуть на свята додому та зможуть переслати їм її.

Отже громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити один легковий автомобіль на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року. При цьому такі авто можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

Під час підготовки до подорожі такі громадяни для пришвидшення перетину кордону можуть завчасно підготувати документи, необхідні для письмового декларування транспортних засобів, а саме:

– заповнити митну декларацію, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №431 (бланк можна роздрукувати за цим посиланням);

– виготовити копії свідоцтва про реєстрацію на транспортний засіб, що підтверджує право власності громадянина на цей транспортний засіб та його реєстрацію на території відповідної країни, а також сторінок закордонного паспорту громадянина України з відмітками про прийняття на тимчасовий консульський облік в консульській установі України за кордоном.

Такі прості дії, за підрахунками митниці, зможуть зменшити час очікування на 30 хв. Також не забувайте, що перед під’їздом до кордону вартує переглянути ситуацію перед пунктами пропуску, щоб обрати менш завантажені. Ресурси є різні, це: спеціальна сторінка ДФС України, сервіс польських прикордонників, мобільна аплікація EasyBorderUA (iOS) та портал ЛОДА.

Сподіваюсь, що ця інформація буде корисна для Ваших родичів та близьких, а враження від приїзду додому не будуть зіпсовані тривалим перетином кордону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук