Як віце-прем'єр Кубраков вирішив погратися в «експеримент» і підставити Дениса Шмигаля
На фронті чітко і зрозуміло, де ворог. В тилу ж треба суспільству показати і розказати, де зрада
Інші блоги автора
Підбили «Новочеркаськ» наші на фронті. А ми тут в тилу маємо збити інший корабель – 5655.
Не так шкодять державності московські воші, як наші гниди. Українська класика виписана кров'ю. І тут в тилу маємо воювати з тим, що буде шкодити прозорій відбудові і підривати довіру міжнародних партнерів. Це про ресурси і їхній чесний розподіл. Просто у нас трохи інша зброя – слово. Але будемо били влучно і методично.
На фронті чітко і зрозуміло, де ворог. В тилу ж треба суспільству показати і розказати, де зрада.
Отже, Інна Ведернікова і «Дзеркало тижня» розвідали, що 13 грудня напередодні ключового рішення про євроінтеграцію України в Кабінет Міністрів України з голосу мають винести клон законопроєкту 5655 у вигляді урядової постанови. Віце-прем'єр Кубраков вирішив погратися в «експеримент» і підставити Дениса Шмигаля, інших колег в уряді та без перебільшення всю країну. Ну, постанова уряду – це ж не закон, підпису Володимира Зеленського під нею не треба.
Винахідники-експерементатори... ? Слідкуємо за руками
Я знала про цей план-капкан Олени Шуляк і ще в жовтні писала, на «Українській правді», що будуть йти через постанову – клонують. Але важливо було знати коли. І тут завдяки «Дзеркалу тижня» вдалося збити розгляд. Проект постанови з'явився на сайті і уряд до 29 грудня чекає зауваження. Станом на зараз ми це загальмували, виграли трохи часу, але ще не збили.
Ключове було встигнути з аналізом постанови до цього дедлайну – 29 грудня. Обсяги шалені і це зумисне тягнуть під свята – кінець року і в кожного свої дедлайни. Та й увага суспільства більш розсіяна, а медіа вже розпланували слоти, щоб розвантажити редакції.
Але ми це зробили, завдяки експертизі Георгія Могильного. Якщо уряд вирішить колись когось клонувати – то я б клонувала Могильного. Для мене честь працювати з автором, з таким потужним рівнем експертизи. Дякую.
Отже, що не так? Хто виграє, а хто програє?
Виграють:
- великі та малі забудовники,
- «чорні» архітектори,
- органи містобудування на місцевому рівні,
- ті, хто будуть здійснювати «приватний контроль».
Програють:
- громадяни, ми з вами
- держава, через поганий інвестиційний клімат,
- окремі приватні та доброчесні забудовники,
- доброчесні архітектори,
- Мінінфраструктури.
Правда Кубраков в офіційному документі підписався під тим, що «вплив на інтереси заінтересованих сторін відсутній». От Вам і ціна підпису віце-прем'єра. Нахіба політика уряду, яка ні на кого не впливає? Це про рівень його відповідальності і експертизи...
А ще є байка, що на реалізацію цього експерименту нібито не треба буде грошей – жодних «додаткових чиновників»... Ну, тут Кубраков старався так вгодити голові партії «Слуга народу», авторці містобудівної «реформи», що переграв сам себе. Він спростував своє ж спростування на сайті pro5655.gov.ua, про те, що не треба буде додаткових чиновників. Несемось!
Мені вдалося дістати документ, який чомусь «забули» викласти нам всім для ознайомлення на сайті Кабміну. У Міністерства магії є чаклуни на кожній гілці влади, які розуміють, що зараз як ніколи важливо захистити державність.
Кожен рік урядового «експерименту» буде коштувати, за розрахунками Мінвідновлення понад 664 млн грн. І це не фінальна цифра... Фінальна буде більша! І все це вдарить по держбюджету.
Ну і правила будуть такі, що забудовників, які роблять великі об'єкти, де є велике скупчення людей, не будуть належним чином контролюватися. Пам'ятаєте землетрус у Туреччині? Так от, там було питання контролю і норм... Ми хочемо наступати на граблі?
Добре, що тут є спільнота доброчесних архітекторів, яка стоїть горою за те, щоб все було за стандартами і правилами. Анна Кирій, дякую за чин.
Про це все в деталях у статті на сайті «Лівий Берег». Дякую Олегу Базару, що ми як завжди встигли оперативно до дедлайнів. Суспільство має знати ризики.
Я досі не отримала відповіді від TAPAS про те, хто відповідав у них за експертизу законопроєкту. Прізвища мають бути відомі, бо те, що продавали публічно під словами «діджиталізація», «автоматизація» виявилося просто ... неправдою і це ми розписали в тексті для «Главком».
Хоча TAPAS за прозорість і підзвітність... Видно, поки ми, громадяни, на неї поки не заслуговуємо... Будемо старатися ще краще, щоб заслужити чи вибороти право на відповідь...
Ну, і вишенька на торті – цей урядовий документ, як і 5655 несе загрозу для культурної спадщини. І навіть Ростислав Карандєєв Міністерство культури та інформаційної політики України послідовно вситупають проти таких політик. Стаття на «Дзеркалі тижня».
Як громадяни і волонтери ми зробили все, для того, щоб довести уряду нашої держави, що цей проєкт не можна підтримувати. І я нагадую, що нам забракло рік тому сил збити лише 3 голоси в сесійній залі перед другим читанням. Докачувало ОПЗЖ і тепер ми заходимо на другий рік боїв за чесні правила відбудови.
Дуже вболіваю за те, щоб швидше з'явився містобудівний кодекс. Анна Бондар очолює робочу групу. А до того часу маємо втримати зубами ситуацію.
Тримаймо стрій. І дякую всім колегам, хто допомагає, а всім, хто тягне це – теж дякую. Ви нас гуртуєте і ми щодня стаємо сильнішими.