Якби Табачника не було, його треба було б вигадати, - Портніков

2 липня 201120110

Журналіст Віталій Портніков вважає міністра освіти, науки, молоді і спорту України Дмитра Табачника вигідною фігурою у владі. «Якщо б Дмитра Табачника не було, його було б треба вигадати», - заявив він 1 липня під час ефіру «Шустер Live».

В.Портніков зазначив: «На початку президентства Януковича частина опозиції, не скажу, що дуже відповідальна, зосередилася на Табачнику, а в той час влада підготувала конституційний переворот, сформувала незаконним шляхом більшість, незаконним шляхом повернула президенту повноваження, на які він не мав ніякого права і якими він зараз розпоряджається. Фактично все було зроблено так, щоб пан Табачник, який не подобався опозиції, став головною мішенню для критики і полегшив пану Януковичу можливість оформлення своєї влади в тих межах, в яких ми зараз бачимо, з жахливими наслідками для країни».

  Журналіст прокоментував критику президента, висловлену в бік міністра Д.Табачника: «Ми бачимо, що в країні поглиблюється соціально-економічна криза, що уряд не може показати реальних результатів, що ми приходимо вже до дна, що політична ситуація теж погіршується з кожним днем, ізоляція України також – сьогодні уже держсекретар США говорила про політичні переслідування в країні. Це – сигнал. Але президенту треба показати якусь роботу. Йому потрібно показати, що він керує країною, і от знову Дмитро Володимирович. Можна говорити, що міністр освіти - жахливий, усі інші – прекрасні. Прем’єр-міністр буде працювати аж доти, коли Україна взагалі опуститься на коліна в економіці, інші віце-прем’єри  і міністри вже будуть мультимільярдерами, а ми всією країною будемо казати поганий».

Проте В.Портніков додав: «Ні – це ви самі, і я вам говорив це, ви побудували таку управлінську систему, в якій можуть існувати тільки некомпетентні пристосуванці. Я собі уявляю, як на цих нарадах ви тепер себе почуваєте, коли люди, які нічого не розуміють ні в освіті, ні в політиці, ні в навіть в футболі повчають вас, як вам жити і як керувати! Радійте, це – країна, в якій ви в молодості попрацювали, і в якій тепер у середньому віці можете бути хлопчиком для биття для всіх цих людей».

Міністр Дмитро Табачник відповів: «Не говори красиво, а по суті. Не зважаючи на блискучу, майже ренесансну вишуканість вашої промови, запевняю, ви перебільшуєте і моє значення, і вагу».

Наприкінці ефіру думку В. Портникова розвинув радник Юлії Тимошенко Олег Медвєдєв: «Не треба з міністра робити цапа-відбувайла, демона. Я вважаю, немає окремої гуманітарної політики міністра Дмитра Табачника, є гуманітарна політика президента Януковича, і пан міністр, як може, її впроваджує. Якби насправді, а не показово, президент був незгоден з політикою міністра, то достатньо 30 секунд, аркушу паперу й ручки, щоб підписати указ про відставку. Тому вважаю, треба це розглядати як абсолютно цільну послідовну політику всієї влади, і міністр як може впроваджує ту політику, яку хоче бачити в гуманітарній сфері президент держави».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук