ЄП засудив "гібридну війну проти України" але ЛНР і ДНР терористичними організаціями не визнав

Засідання Європарламенту

Європарламент прийняв текст спільної резолюції по Україні, в якій депутати "рішуче засуджують агресивну і експансивну політику Росії, яка є загрозою єдності та незалежності України та створює потенційну загрозу для самого Європейського союзу".

Про це повідомляє ZN.UA.

Представники ЄП засуджують "неоголошену гібридну війну проти України, яка включає в себе інформаційну війну з елементами кібер-війни, використання регулярних і нерегулярних сил, пропаганду, енергетичний шантаж, економічний тиск, дипломатичну і політичну дестабілізацію".

Крім того, євродепутати закликали Москву "припинити ескалацію ситуації, негайно зупинити потік зброї, найманців і військ на підтримку сепаратистських збройних формувань і використовувати свій вплив на сепаратистів, щоб переконати їх взяти участь у політичному процесі".

На думку європарламентарів, ЄС повинен продовжити поточний режим санкцій щодо РФ на майбутній зустрічі Ради у березні. З документа випливає, що, на думку ЄП, навіть при збереженні нинішньої ситуації, санкції повинні бути посилені.

"У разі будь-яких подальших дій Росії, які дестабілізують обстановку в Україні, (Європарламент) пропонує Європейській Раді прийняти подальші обмежувальні заходи та розширити сферу їх застосування таким чином, щоб санкції стосувалися ядерного сектору та обмежували здатність російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції", - йдеться в тексті документа.

Також євродепутати закликали країни ЄС скористатися скасуванням ембарго і надати Україні зброю.

Окремим пунктом резолюції європарламентарі закликають Єврокомісію розробити стратегію по боротьбі з російською пропагандою.

Незважаючи на очікування, документ не містить норми про визнання терористами ДНР і ЛНР, хоча частина депутатів вимагала цього. Компромісом стала норма, яка визнає вчинення терактів деякими бойовиками.

"Європарламент засуджує акти тероризму і злочини, вчинені сепаратистами та іншими нерегулярними силами в східній Україні", - йдеться в документі.

Напередодні Верховна Рада закликала світову громадськість реагувати санкціями на агресію Росії і визнати самопроголошені ЛНР і ДНР терористичними організаціями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук