ЄС очікує від України на звіт про виконання безвізового плану в листопаді

ЄС очікує від України на звіт про виконання безвізового плану в листопаді
Ян Томбінський

Україна має бути готова відзвітувати про виконання другої фази з лібералізації візового режиму в листопаді, щоб у ЄС був час вивчити результати виконання необхідних критеріїв. Про це заявив голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Ми зараз на кінцевому етапі цього процесу. Міністри працюють до 17-18 грудня. Але щоб вони могли вивчити цей звіт комісії, треба, щоб вже в листопаді він був на столах у міністрів, оскільки кожне міністерство, кожне з 28 країн, має проаналізувати цей досвід... Тому не треба чекати. Час – це фактор політики, і не можна приймати яке-небудь рішення в останню секунду», – заявив Томбінський.

Глава представництва ЄС нагадав, що українська сторона повинна направити результати виконання положень плану дій щодо лібералізації візового режиму в Європейську комісію, яка приймає звіт і направляє свою оцінку виконання Україною цих вимог на розгляд міністрів ЄС.

«Міністри Європейського союзу на підставі цього звіту мають право прийняти рішення про перехід до безвізового режиму або залишити ситуацію такою, як вона є сьогодні», – додав дипломат.

Томбінський також підкреслив, що не можна говорити, наскільки прийняті законопроекти Верховною Радою України в першому читанні, які необхідні для безвізового режиму, відповідають нормам Європейського союзу.

«Те, що нам потрібно, – це кінцевий результат. Першого читання не вистачає для того, щоб перейти до якихось висновків», – сказав голова представництва ЄС.

Томбінський також порадив українській владі менше обіцяти, а більше працювати: «У Європейському союзі є дуже хороший принцип: менше обіцяти – більше робити».

Нагадаємо, міністерство закордонних справ України закликало Верхоовну Раду ухвалити до листопада пакет законопроектів, необхідних для введення безвізового режиму з Євросоюзом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук