Європейський суд визнав, що Facеbook не захищає особисті дані користувачів

СвітІрина Рєвунова, 7 жовтня 20152200
Європейський суд визнав, що Facеbook не захищає особисті дані користувачів

Суд Європейського Союзу дійшов висновку, що компанія Facebook не забезпечує адекватний захист персональних даних жителів ЄС, тому наказав провести ретельне розслідування та перервати передачу інформації про європейських користувачів на сервери компанії, розміщені у США. 

Таке рішення суд ухвалив за позовом одного з користувачів Facebook, австрійського юриста Макса Шремса, повідомляє Укрінформ.

«Вищий орган судової влади Євросоюзу визнав недійсним чинне законодавство про трансатлантичну передачу даних у зв’язку з тим, що компанія Facebook не забезпечує адекватний захист персональних даних жителів ЄС, і постановив провести подальше розслідування»,  – мовиться в рішенні суду.

У своєму позові Шремс стверджував, що його особисті дані у соцмережі Facebook не забезпечені належним захистом. Тому позивач висунув вимогу, щоб його особисті дані компанія не передавала на свої сервери в США, оскільки мережа не гарантує захист цієї інформації. 

Шремс аргументує свою позицію свідченнями, наданими Едвардом Сноуденом, згідно з якими, глобальні компанії Google, Apple та Facebook співпрацюють з Агентством національної безпеки США. 

Свій позов юрист подав в Ірландії, де розташована штаб-квартира компанії Facebook в Європі, але позов був відхилений. Через це юрист змушений був звернутися до вищої судової інстанції Євросоюзу, яка й ухвалила відповідне рішення.

У зв’язку з рішенням суду дирекція Facebook закликала адміністрацію США та Євросоюз якнайшвидше знайти оптимальне рішення, що гарантуватиме надійну передачу даних європейських користувачів цієї соціальної мережі.

Одним із перших на рішення Європейського суду в Люксембурзі відреагувало міністерство юстиції Німеччини, оцінивши його позитивно. «Ми вітаємо рішення Європейського суду. Воно є важливим сигналом для захисту фундаментальних прав людини в Європі», – заявив міністр юстиції Німеччини Хейко Маас.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук