За кнопкодавство у Верховній Раді депутатів штрафуватимуть до 85 тис. грн

За новими правилами, якщо нардеп помітив, що хтось кнопкодавить, він може вимагати припинення голосування

СуспільствоАндрій Стець, 19 грудня 20194691
Для фіксації голосування в Раді має забезпечуватися відеоспостереження

Верховна Рада проголосувала за введення штрафу до 85 тис. грн за неперсональне голосування депутатом парламенту. За проект закону №2148 у другому читанні проголосував 261 народний депутат.

Документ вводить покарання за голосування депутатом Ради будь-яким іншим способом замість іншого депутата у вигляді штрафу від 3 тис. грн до 5 тис. грн неоподатковуваних мінімумів (51-85 тис. грн).

Для фіксації голосування в Раді має забезпечуватися відеоспостереження. Спікер Ради уповноважений повідомляти про факт неперсонального голосування, після якого він повинен буде доручити лічильній комісії вилучити карту такого депутата і провести голосування повторно.

Після цього апарату Ради буде доручена підготовка повідомлення про це порушення, яке разом з протоколом, стенограмою і стенографічним бюлетенем і відеозаписом відправлять до ДБР.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення сприятиме: становленню і розвитку України як правової держави, у якій визнається і діє принцип верховенства права; розвитку демократичних інститутів в Україні; дотриманню вимог Конституції та законів України; забезпеченню врахування інтересів українського народу під час прийняття Верховною Радою України рішень; належному виконанню народними депутатами України повноважень, наданих їм українським народом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук