Закон про «партійну диктатуру» не відповідає європейським стандартам, – Венеціанська комісія

СуспільствоАндрій Стець, 13 червня 20162480
Закон про «партійну диктатуру» не відповідає європейським стандартам, – Венеціанська комісія
фото СоЕ
Засідання Венеціанської комісії

Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо внесених у закон України про вибори поправок щодо виключення кандидатів із партійних списків. Документ оприлюднений у понеділок, 13 червня, на сайті Венеціанської комісії, інформує УНІАН.

«У відповідності зі своїми попередніми зауваженнями щодо статті 81 Конституції, Венеціанська комісія вважає такими, що суперечать міжнародним нормам, можливості політичних партій постфактум заперечувати вибір електорату», - йдеться у висновках.

У зв’язку з цим у Венеціанській комісії вважають, що повноваження політичних партій видаляти зі своїх списків кандидатів після того, як вибори вже відбулися, «повинні бути переглянуті у світлі європейських стандартів».

Нагадаємо, 16 лютого ВР ухвалила зміни до закону про вибори народних депутатів (щодо виключення кандидатів у народні депутати з виборчого списку у багатомандатному окрузі).

Законом (№3700) встановлюється, що партія, яка висувала кандидата у депутати, включеного до її виборчого списку, може ухвалити рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним. Таке рішення ухвалюється відповідно до статуту партії, з'їздом, зборами, конференцією партії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук