КВУ закликав президента ветувати закон про «партійну диктатуру»

Комітет виборців України закликав президента України Петра Порошенка застосувати право вето на так званий про «партійну диктатуру», який дозволяє відкликати кандидатів у народні депутати з виборчих списків після оголошення результатів виборів. Відповідна заява опублікована на сторінці комітету у Facebook.

«Відтепер партії отримують можливість виключати із свого виборчого списку будь-якого кандидата після встановлення результатів виборів. Фактично це дає можливість партіям переглядати результати виборів в ручному режимі. Законопроект № 3700 не має нічого спільного із демократією та розвитком парламентаризму, а також суперечить Коаліційній угоді. Право обирати народних депутатів належить виключно громадянам України, а спроба узаконити зміну результатів виборів партіями є узурпацією державної влади», – вважають в організації.

При цьому в Комітеті зазначають, що авторами законопроекту є лідери парламентських фракцій, а сам законопроект було прийнято «після 25 голосувань відразу за основу і в цілому, що не залишило часу на його належне обговорення».

Нагадаємо, під час вечірнього засідання сесії 16 лютого Верховна Рада підтримала законопроект №3700, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними.

Передбачено, що дія цього закону поширюється і на виборчі списки кандидатів у депутати від політичних партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових виборах Ради 26 жовтня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук