Замість останнього дзвоника до церкви піде майже половина львівських школярів

СуспільствоОксана Лабойко, 14 травня 2015, 18:32 1938 3

Майже половина львівських шкіл вирішили замінити традиційну лінійку до свята «останнього дзвоника» святковим молебнем. Так навчальним закладам рекомендувало управління освіти, бо лінійки – це радянський пережиток. Втім, як запевняють, нікого не змушували. Тож навчальні заклади у цьому питанні розділилися.

Наприклад, у 44-й школі лінійка буде традиційною. «Ми це питання обговорили з батьками, з вчителями. І все-таки не вважаємо, що формат традиційної лінійки – це щось негативне і потребує нагального реформування. Все-таки це свято для дітей, для їхніх батьків», – наголосила директор СЗШ №44 Людмила Стефанович.

Цього року через війну у школах не буде офіційних випускних. Тож останній дзвоник залишається єдиною урочистою подією для 11-класників. «Лінійка потрібна, тому що це хороша традиція, і вона може об'єднати всю школу», – зазначив 11-класник 44-ї школи Роман Мудрий.

«Дуже хочеться гарно попрощатися зі школою, щоб спогади залишилися. Тому лінійка обов’язково мусить бути. Я думаю, що в нас буде там море сліз. Хочеться пройтися під вишитими рушниками, випустити в небо кульки, вдягнути стрічки», – додала 11-класниця 44-ї школи Марта Іванчак.

А от випускникам 30-ї школи останній дзвоник замінить молебень. Будуть і деякі традиційні урочистості, але в зовсім не традиційному для цього місці.

«Спочатку буде молобень, а потім на подвір’ї церкви учні будуть випускати кульки, буде урочиста частина. Це є наш експеримент. Через ті трагічні події, які відбуваються в нашій країні, ми вирішили, що такий формат лінійки буде найдоречнішим», – розповіла заступник директора з виховної роботи СЗШ №30 Руслана Струк.

Йти до церкви, кажуть, нікого не змушують, але ті, хто не захоче, не побачать останнього дзвоника. Лише для випускників буде додаткове вручення атестатів. Про такий формат лінійки, запевняють, радилися з батьками.

«У мене внучка в 9-му класі, і вона нормально сприйняла це. Вони підуть до церкви, помоляться. Це правильно. Я вважаю, що сьогодні не час для веселощів», – зазначила бабуся учениці пані Галина.

«Я не заперечую. Звичайно, шкода випускників, що вони не матимуть гарного свята, але час такий в країні», – додала мама школяра пані Марія.

Щоправда, що із цього приводу думають самі випускники, нам з’ясувати не вдалося. Замість випуского діти збираються в Карпати, і їх відпустили раніше, щоб купити квитки.

Замінити «останній дзвоник» церквою вирішили майже в половині львівських шкіл. Так рекомендувало управління освіти. «Жодного розпорядження чи наказу не було про те, як проводити це свято. Але прозвучала від самих же директорів, і ми її підтримали. Але кожна школа приймала рішення самостійно», – запевнила начальник управління освіти міста Зоряна Довганик.

Останній дзвоник прозвучить у львівських школах 29 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Оксана Кісь 25 травня 2015, 13:59

  "Замінити «останній дзвоник» церквою вирішили майже в половині львівських шкіл. Так рекомендувало управління освіти. " - це в такий спосіб наши вчителі, директори шкіл та чиновники від освіти розуміють положення Конституції України, де в статті 35 чітко зазначено "Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви"? Клерикалізація освіти - це аж ніяк не шлях до Європи та демократичних цінностей, одна з яких - свобода віросповідання

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Viktor Krevs 14 травня 2015, 21:05

  А що робити дітям інших віросповідань? Чому ця традиція є в усіх школах США?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Владимир Олейник 14 травня 2015, 19:12

  Дивує мене дуже одна річ. Чого саме «останній дзвоник»? Може, все ж таки "ДЗВІНОК"? Чи «дзвоник» якось звичніше? Те, що тут нісенітниця виходить - нікого не помічає. Якийсь малограмотний колись ляпнув, і тепер всі, як папуги, повторюють: «дзвоник», «дзвоник». Розумієте? Ні? Для особливо обдарованих пояснюю: російький "последний звонок" означає звук (дзеленчання, якщо хочете), який лунає в останній раз для випускників. Але це ажніяк не "последний колокольчик". У нас же завдяки рабському перекладу з російської кожного року бідний дзвоник чомусь стає останнім...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук