Замок "Паланок" вимагають віддати у державну власність
"Широкорозрекламований Мукачівським міськвиконкомом конкурс, призначений на 5 березня 2009 року, на оренду замку "Паланок", є нічим іншим, як розкраданням державного майна в особливо великих розмірах. Справа в тому, що юридично замок "Паланок" Мукачівському міськвиконкому не належить і вкрадений у держави шляхом фальсифікацій. Замок ніколи на баланс міста не передавався", - повідомили ZAXID.NET в прес-службі "Народної самооборони".
Це досить докладно пояснив у своїй відповіді у 2003 році колишній прокурор області пан М.Гошовський. З цього ж приводу була також і відповідь Генеральної прокуратури України, підписана на той час Генеральним прокурором України С.Піскуном. І там чорним по білому написано:
"Встановлено, що згідно з розпорядженням Представника Президента України в Закарпатській області від 07.12.92 № 448 та рішення Закарпатської обласної ради від 23.12.92 у Комунальну власність Мукачево передано Історичний музей без зазначення місця розташування".
Тобто, місту передано у власність не замок, а самий лише музей, тобто його фонди, експозиції, меблі і т.д. А далі відбулося те, що стверджується у листі Генерального прокурора:"У подальшому рішенням Мукачівської міської ради від 22.01.93 р. "Про комунальну власність міста та програму її приватизації" замість історичного музею у комунальну власність міста передано як заклад культури замок "паланок".
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleОднак жодних дій щодо виконання зазначеного рішення міськради та належного оформлення документів про зміну форми власності замку не здійснено. Акт передачі замку у власність міста не складався, оскільки він не був юридичною особою і фактично місту не передавався…
Крім того, прокуратура Закарпатської області 15. 05. 03 винесла протест на рішення Мукачівської міської ради від 22.01.93 р. "Про комунальну власність міста та програму її приватизації" в частині передачі як закладу культури замку "Паланок" у комунальну власність".
Як можливо виставити на конкурс те, що не належить Мукачівській міській раді, і афера полягає у вилученні із загальнодержавної пам’ятки історії України замок та передачі його у власність одному комерційно-політичного клану - сімейства Балоги.
Народний депутат України, член депутатської групи "Народна самооборона" Геннадій Москаль звернувся з депутатськими зверненнями до прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко та Генерального прокурора України О.Медведька створити комісію з цього питання, відмінити конкурс і терміново передати замок у державну власність.