Запорізька влада відповіла комуністам на Сталіна
На острові Хортиця у Запорізькій області 15 травня відбулося урочисте відкриття скульптурної композиції Тарас Бульба. У церемонії взяв участь голова Запорізької облдержадміністрації Борис Петров.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Запорізької ОДА, голова облдержадміністрації Борис Петров під час урочистого відкриття наголосив: "Крізь роки цей пам’ятний знак буде свідчити про той факт, що саме на цьому місці колись виникла козацька держава. Ця пам'ять об’єднує народ, змушуючи згадати спільні героїчні сторінки історії".
Генеральний директор національного заповідника Хортиця Максим Остапенко зазначив, що гранітну постать Тараса Бульби створив відомий запорізький скульптор Сергій Канішев, який раніше працював над пам'ятним знаком Козак Мамай.
Цього року виповнюється 175 років від часу, як письменник Микола Гоголь створив літературного персонажа Тараса Бульбу (перша редакція повісті була опублікована в циклі "Миргород" 1835 року). З того часу Тарас Бульба став уособленням запорізького козацтва - козацького мужності, твердості духу і любові до волі.
Торік, 1 квітня у Полтавській області до 200-ліття Миколи Гоголя відкрили пам'ятник Тарасу Бульбі.
Нагадаємо, 5 травня цього року в Запоріжжі з ініціативи обласного осередку КПУ було відкрито пам’ятник Сталіну.