Засуджені у справі «Південмашу» північнокорейські шпигуни вийдуть на волю за рік
Два шпигуни з КНДР, засуджені в Україні 2011 року за спробу отримати доступ до технічної документації на ракетні технології «Південмашу», вийдуть на волю у вересні 2018 року. Про це пише LB.ua.
Лю Рю Сонг Чель і Лі Тхе Кіль були впіймані співробітниками контррозвідки і рішенням Миколаївського апеляційного суду від 27 листопада 2011 року одержали по вісім років позбавлення волі за 114 статтею Кримінального кодексу за шпигунство.
Як повідомив народний депутат, член колегії МВС України Антон Геращенко, Лю Рю Сонг Чель відбуває покарання в Житомирській виправній колонії №4, Лі Тхе Кіль – в Житомирській виправній колонії №8.
«До обох в’язнів застосовано «закон Савченко», і тому вони вийдуть на волю раніше, ніж якби закону не існувало. Кінець терміну позбавлення волі з урахуванням «закону Савченко» – 06.09.2018 р.», – зазначив Геращенко.
«Думаю, що факт затримання і притягнення до відповідальності громадян Північної Кореї за спробу отримання доступу до секретних українських ракетних технологій і є фактом демонстрації реального ставлення України до питання нібито постачання технологій у Північну Корею», – підсумував нардеп.
Нагадаємо, у статті в The New York Times наголошувалось, що американські спецслужби підозрюють, що успішні запуски ракет в КНДР пов’язані з тим, що тепер двигуни для них постачають з одного із заводів колишнього СРСР.
Розвідники проаналізували відео запуску північнокорейських ракет, і дійшли висновку, що двигуни для них схожі на ті, які використовували в СРСР. Їх, в тому числі, виготовляли на заводі «Південмаш» у Дніпрі. Те, що ці двигуни саме з українського міста, схильні вважати американці.
Джерелом цього аналізу названо ракетного експерта з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана.
У свою чергу, на заводі «Південмаш» заявили, що факти, викладені в публікації NYT про причетність підприємства до успішного запуску ракет КНДР, не відповідають дійсності. Також на держпідприємстві вважають, що стаття The New York Times має відверто провокаційний характер і заснована на некомпетентній «експертній» думці.
Підприємство заявило, що ніколи раніше не мало і не має зараз жодного стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного типу. Ракет і ракетних комплексів військового призначення в роки незалежності «Південмаш» не випускав і не випускає.
Згодом Майкл Еллеман заявив, що не вірить у причетність української влади до постачання ракетних двигунів КНДР.