Орест Друль став лауреатом премії Олександра Кривенка

СуспільствоАндрій Дрозда, 17 травня 2018, 19:01 545 0

Лауреатом премії Олександра Кривенка за поступ в журналістиці став львівський журналіст Орест Друль. Ім'я лауреата оголосили у четвер, 17 травня, під час церемонії вручення нагороди в рамках шостого Lviv Media Forum.

Орест Друль розпочинав кар'єру журналіста зі співпраці з редакцією самвидавчої газети «Поступ» у 1989-1990 рр. На початку 1990-х рр. він був автором тижневика «Post-Поступ», а з 1998 по 2002 рр. став шеф-редактором оновленого «Поступу».

У 2007 році журналіст керував експериментальними проектами телеканалу ТЕТ. Нині 58-річний Орест Друль працює головним редактором інтернет-видання «Збруч».

Орест Друль став п'ятнадцятим лауреатом премії Олександра Кривенка (фото - ЛМР)

«Орест Друль — останній діючий редактор в українських медіа з покоління дисидентів і самвидавників, за плечима котрого — легендарний альманах „Євшан-зілля“, газета „Поступ“, тижневик „PostПоступ“, журнал „Місто. Поліс“. Цей довгий шлях привів Ореста до створення унікального цивілізаційного проекту — інтернет-газети „Збруч“, який став інтелектуальним майданчиком для нових дискурсів і через те — джерелом нових сенсів. І який, разом з виразною галицькою акцентацією, вперто продовжує вписувати Україну у світовий контекст», — сказав про переможця Зураб Аласанія, голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Орест Друль також відомий участю в політичних та громадських ініціативах. Зокрема, він займає посаду заступника голови політради Української галицької партії, а також входить до неформальних громадських об'єднань – Унівської та Несторівської груп.

Премія імені Олександра Кривенка є однією з найпрестижніших нагород для українських журналістів. Традиційно її врученню передує Лекція Свободи, яку щороку виголошує відомий спікер. Цьогорічну Лекцію Свободи прочитав історик Ігор Козловський.

Щорічна премія імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» вручається з 2004 року. Заснувала премію «Капітула Поступу», що складається з друзів та колег Олександра Кривенка, який трагічно загинув у квітні 2003 року.

У минулому цю премію отримували Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв і Наталія Дмитрук, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марчін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов, Олекса Шалайський, Крістіна Бердинських, Левко Стек, Наталка Седлецька та Роман Вінтонів.

Від 2014 року організацією щорічної Лекції Свободи, визначенням лауреатів та врученням премії «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка займається Школа журналістики УКУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук