Журналісти ТРК Перший Західний звернулися до поліції через перешкоджання професійній діяльності
Журналістку та оператора вигнали з приміщення львівської перукарні та заборонили проводити зйомки
Журналістів львівського телеканалу вигнали із перукарні та заборонили знімати. Інцидент стався у середу, 13 травня, у салоні-перукарні «Гламур» на пл. Соборній у Львові. Журналістка ТРК Перший Західний Ксенія Павлишин та оператор Юрій Кісь хотіли відзняти матеріал про послаблення карантинних обмежень у місті та відновлення роботи салонів краси та перукарень.
На відео, яке зняли журналісти, зафіксовано, як знімальна група зайшла у приміщення перукарні та попросила дозволу на зйомки. Проте їм відмовили: почали з криками та грубістю виганяти з приміщення. Працівники закладу вимагали від журналістів піти геть. Один із працівників перукарні висловлювався нецензурно.
Знімальна група покинула приміщення та викликала на місце події поліцію. Журналісти написали заяву про перешкоджання професійній діяльності.
У четвер, 14 травня, за цим фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За фактом перешкоджання журналістській діяльності розпочато розслідування
Як розповів ZAXID.NET медіаюрист та ведучий програми на Першому Західному Ярослав Жукровський, агресивну реакцію працівників, ймовірно, спричинило те, що у закладі були порушені карантинні обмеження.
«На нашу думку, така реакція була спричинена тим, що у приміщенні перебувало понад 10 людей, не всі працівники були у масках та рукавичках, як це має бути з огляду на карантинні обмеження. Це все є зафіксовано на нашому відео. Також зняте перебування знімальної групи та розмова, яка відбувалася у приміщенні. Усі відеоматеріали разом із повідомленням про вчинення злочину ми передали правоохоронцям. Тому що, якщо будь-хто перешкоджає журналістам здійснювати їхню професійну діяльність, то він має за це відповідати», – зазначив Ярослав Жукровський.
За його словами, сьогодні було подане клопотання про визнання журналістів потерпілими. А також звернення до міської комісії ТЕБ та НС із проханням призупинити діяльність закладу у зв’язку з порушенням карантинних обмежень.
Також він зазначив, що за статистикою, минулого року в Україні за ст. 171 ККУ про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів було зареєстровано 190 проваджень. А за перший квартал 2020 року вже 41 злочин. Покарання, передбачене санкцією статті – накладення штрафу, арешт до 6 місяців або до 5 років ув’язнення.
Нагадаємо, з 12 травня міська комісія з надзвичайних ситуацій дозволила роботу перукарень, салонів краси та приватних стоматологічних кабінетів у Львові проте з дотриманням певних умов.