Зрадник України з МВС розповів, як допоміг Росії окупувати Крим

Колишній український співробітник Міністерства внутрішніх справ Володимир Мерццалов, який перейшов на бік Росії під час анексії Криму, розповів подробиці про захоплення російськими військовими півострова.

в інтерв’ю російській «Новой газете» він розповів, що очолив «ополчення», а під час захоплення аеропорту в Сімферополі співпрацював з російськими військовими.

«27 лютого моя рота здійснювала захоплення аеропорту Сімферополя… Коли ми оточили аеропорт, до мене підбіг хлопець, як я дізнався згодом, це був Ігор Стрєлков. “Володя, протримайся ще трошки. З Севастополя їде підкріплення”, — говорив він мені. Я зовні зберігаю холоднокровність, а сам думаю, що байкери їдуть – ну а хто ще до нас може приїхати?» - зізнався він Мерцалов.

За його словами, через півгодини до аеропорту під’їхали десять вантажівок – державні номери на машинах були відсутні, але Мерцалову стало зрозуміло, що на допомогу прибув російський військовий контингент.

«З машини вискочили бійці у “важкому”, з сучасною зброєю — оптичні приціли. Я підійшов до їхнього командира, підполковника, представився: “Мерцалов, командир четвертої роти!” — і розплакався. Мені спочатку здалося, що це спецназ ГРУ, а потім з’ясувалося, що це десантники. Вони потім допомагали нам при захопленні Держради і Ради міністрів», – розповів він.

Вранці ж, коли зарубіжні телеканали щосили показували сюжети про «зелених чоловічків», Мерцалов (на той момент не названий на титрах «боєць самооборони») спростовував взаємодію з угрупованням російських військ.

«Ну мене допитували: “Це російські війська?” А я відмахувався: “Я звідки знаю? Я ж не експерт. Розпізнавальних знаків у них немає. А те, що у них автомати Калашникова — так півсвіту з ними ходить”. Загалом, дурня довелося врубати..», – розповів він.

Крім того, Мерцалов очолював переговорну групу з українськими військовими. До неї увійшла також колишній заступник голови Радміну, а нині його делегат в Раді Федерації Ольга Ковітіді.

«Ми досить легко переконували українських командирів», – сказав він, але визнав, що винятком стала військова частина 1-го окремого батальйону морської піхоти ВМС України у Феодосії, захоплення якої було реальним.

«Я штурмував її в складі російських десантників, на територію частини в’їжджали БТРи. Але тут все було зрозуміло – офіцерський склад проходив підготовку в США. Це не вигадка заради пропаганди – в Криму це прекрасно знали всі, хто так чи інакше стикався з військовою службою. Контрактники всі були місцеві, тому їх навіть не чіпали. А командування пом’яли, потім я їх строїв в порту, людей 12 їх було. За наказом з центру ми їх всіх відпустили», – сказав він.

Нагадаємо, що Росія остаточно анексувала Крим у березні 2014 року, розпочавши 20 лютого його окупацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук