Зв’язкова Романа Шухевича розповіла про свою непросту долю

Доля Ольги Ільків

Головні новини за 08 травняНовини Львова, 8 травня 2013, 20:23 541 0
дивіться також

Вони воювали, та не святкують. Для упівців День перемоги - це лише перемога над злом. Зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків відмучилася в тюрмах заради волі України. Однак досі таких як вона держава не визнає.

На 93 році життя жінка мешкає в однокімнатній квартирі гуртожитку, в яку й запросити соромиться. Про свою боротьбу вона розповідає на вулиці.

День перемоги - це всього лише перемога великих імперій над простим людом. Таких, як і вона, - певна Ольга Ільків.

П’ять років тому, до 70-х роковин Великого терору, пані Олю ми зустріли у тюрмі на Лонцького. Жінка навіть тоді, вже в мирний час, почувалася як на допиті.

Колись в кожній такій камері - 3 на3 метри, розповідає пані Оля, чекали свого кінця по 20 націоналістів. Їм не давали спати і погано годували.

Ольга Ільків отримала 25 років тюрми. Бо коли німці втікали з України, а більшовики її окупували, пані Оля стала зв’язковою Шухевича. А коли провідника застрелили, у 50-му році її кинули до суворої Олександрівської тюрми. Решту терміну зв’язкова відсиділа у Володимирівській в’язниці.

Сьогодні вона просто хоче жити, бо певна - Бог всі ці роки беріг її для нащадків, аби розповідала про ціну волі. Сьогодні пані Оля - "за" примирення усіх учасників Другої світової.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук