58-річний мешканець Львівщини втратив нирку від удару м’ячем під час гри у футбол

Львівським судинним хірургам дивом вдалося його врятувати

Лікарі відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні кажуть: 58-річний мешканець Стрийського району народився у сорочці. Він 10 днів проходив з розірваною ниркою, з великою кровотечею. У заочеревенний простір вилилося близько 3 л крові. Але насправді, попри втрату нирки, цей удар м'яча виявився для чоловіка рятівним.

58-річний Михайло Г. до цього випадку почувався цілком здоровою людиною: багато фізично працював, у вільний час любив пограти у футбол. На початку березня він з друзями грав у футбол, під час якого м’яч поцілив йому у живіт. Удар був дуже сильний, але чоловік не звернув на це особливої уваги – під час гри різне трапляється.

«Це було у неділю. У понеділок-вівторок ніби все було нормально, а у середу у ділянці нирки, попереку відчув різкий біль. І такий, що терпіти було неможливо. Випив «Німесил», після нього трохи полегшало, але біль не проходив», – розповів ZAXID.NET Михайло Г.

Чоловік майже 10 днів терпів біль. Думав, що у нього радикуліт, тому й болить поперек. Рятувався як міг, пив знеболювальні, протизапальні таблетки. І лише тоді, коли терпіти біль уже було несила, поїхав на обстеження до Стрийської районної лікарні. Місцеві хірурги побачили велику гематому і запідозріли у чоловіка пухлину кишківника, яка розірвалася. Його терміново взяли в операційну. Та під час оперативного втручання з’ясувалося, що діагноз, який медики поставили раніше, не підтвердився. Чоловіка терміново госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні.

У Львові чоловіка ще раз обстежили і побачили, що у нього розірвана нирка. Його терміно взяли в операційну.

Під час операції, як повідомив судинний хірург, професор Ігор Кобза, з’ясувалося, що діагноз значно складніший. У нирці чоловіка, а точніше у воротах нирки, у пацієнта була пухлина, про яку він не знав, бо УЗД нирок не робив.

Від удару м’ячем у живіт, як кажуть лікарі, пухлина розірвалася, нирка почала кровоточити. Кров виливалася у заочеревинний простір. На щастя, вона не потрапила у черевну порожнину, бо тоді врятувати чоловіка було б значно складніше. Кров стримала плівка, що є між черевною порожниною і заочеревенним простором. Плівка, на щастя, залишилася неушкодженою.

Це той випадок, за словами лікарів, про який кажуть: не було би щастя, так нещастя помогло. Якби не той несподіваний удар м’ячем, чоловік і не знав би, що у нього в нирці є пухлина. А цей випадок допоміг йому вчасно її позбутися.

Операція з порятунку чоловіка тривала близько години. До складу операційної бригади, окрім професора Ігоря Кобзи увійшли судинні хірурги Тарас Кобза, Юлія Мота і анестезіолог Роман Михальчук.

Пацієнт, за словами Ігоря Кобзи, втратив близько трьох літрів крові. Вона вже встигла збитися у згустки. Судинні хірурги забрали гематому. Нирку також довелося видалити, а разом з нею і пухлину.

Пацієнт уже вільно ходить по палаті, коридору лікарні. Каже, що сьогодні почувається вже значно краще, хоч вчора ще був дуже ослабленим. Аналізи чоловіка в нормі.

«Хочу додому і дякую Богу, що вчасно потрапив у руки львівських лікарів, які врятували мені життя. Чи буду далі грати у футбол? Дав би Бог. Побачимо», - каже Михайло.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук