Американські ЗМІ: Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі

СвітВолодимир Пиріг, 13 жовтня 20172830

Телеканал CNN знайшов підозрілу кампанію, організовану російським «Агентством інтернет досліджень», яке відоме також як «фабрика тролів».

Як пише «Медіаграмотність», журналісти каналу звернули увагу на кампанію «Не стріляй в нас» (Do Not Shoot Us), яка була організована в липні 2016 року. В її рамках був організований конкурс для прихильників руху Black Lives Matter, який виступає проти насильства над чорношкірим населенням. Учасники мали грати в популярну гру Pokemon Go поруч з місцями, де поліція вчинила злочини проти афроамериканців. При цьому гравці мали змінити імена своїх персонажів на імена жертв інцидентів. Як винагороду учасникам пообіцяли подарункові карти на покупки в Amazon.

За інформацією CNN, організатором конкурсу було «Агентство інтернет досліджень», відоме як одна зі структур «фабрики тролів». У розслідуванні американського телеканалу також йдеться про те, що була організована повноцінна соціальна кампанія, замаскована під рух Black Lives Matter, але яка мала на меті розпалювати міжрасову ворожнечу в США.

Окрім гри Pokemon Go, в кампанії використовувалися й Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tumblr. Джерело CNN підтвердило, що акаунт руху «Не стріляй в нас» на Facebook був заблокований в рамках нещодавньої великої чистки, яку компанія провела у зв’язку з нещодавнім розслідуванням. Заблокованими виявилися й акаунти в Instagram та Twitter.

Чітка ціль кампанії залишається до кінця незрозумілою. Журналісти припускають, що з одного боку вона могла намагатися спровокувати афроамериканців на протести, а з іншого – переконати інших громадян у тому, що активісти Black Lives Matter становлять загрозу.

Нагадаємо, у вересні в Facebook заявили про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року. Це близько 3000 постів, вартість платного просування яких в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. Вони фокусувалися на різноманітних соціальних та політичних темах: проблемах ЛГБТ-спільноти, расизмі, міграційній кризі, праві на носіння зброї тощо. Влада США долучила їх до розслідування щодо втручання Росії в вибори президента Америки 2016 року. Про виявлену російську рекламу згодом повідомили Twitter, Instagram та, за інформацією анонімних джерел, Google.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук