АМКУ оштрафував компанію Ахметова на 53 млн грн за змову на торгах «Львіввугілля»

Також штраф у розмірі 3,3 млн грн отримала фірма «Гірничі Машини», яка конкурувала з фірмою Ахметова

Антимонопольний комітет України 15 жовтня оштрафував дві компанії за змову на торгах ДП «Львіввугілля». Таким чином штраф у розмірі 53 млн грн отримала компанія «Корум Україна», яка належить Рінату Ахметову. Також АМКУ оштрафував на 3,3 млн грн її конкурента на торгах – компанію «Гірничі Машини». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Він додав, що торги на закупівлю обладнання відбувались у системі публічних закупівель Prozorro. Державне підприємство «Львіввугілля» купувало врубові машини для добування вугілля і елеватори та конвеєри на загальну суму 330 млн грн. Загалом відбулося три закупівлі, у яких обидві компанії конкурували між собою.

«Антимонопольний комітет України встановив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вчинені ТОВ «Корум Україна» і АТ «НВК «Гірничі Машини» під час участі в трьох процедурах публічних закупівель, які проводило держпідприємство «Львіввугілля», – написав він.

АМКУ встановив, що обидві компанії мають спільних засновників, працівників, засоби зв’язку та ІР- адреси. Також фірми надавали одна одній послуги та фінансову допомогу. Окрім того, АМКУ помітив схожість у оформленні документів компаніями.

«Наведена сукупність доказів розцінена Антимонопольним комітетом України як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів», – додав Юрій Терентьєв.

Він також зазначив, що через виявлені факти компанії оштрафують. Зокрема, «Корум Україна» має сплатити 53 млн грн штрафу, а АТ «НВК «Гірничі Машини»» – 3,3 млн грн.

На таку заяву Антимонопольного комітету відреагувала компанія «Корум Україна», яка зазначила, що оскаржуватиме таке рішення у суді.

«ТОВ «Корум Україна» вважає, що установлені АМКУ факти у своїй сукупності не свідчать про вчинення антиконкурентних угоджених дій Товариством. За результатами вказаних у справі торгів, жодних поставок товарів ТОВ «Корум Україна» не здійснювало та не отримало доходів», – йдеться в заяві компанії.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Корум Україна» є Рінат Ахметов. Фірма зареєстрована 8 липня 2015 року у Києві. Керівником компанії є Олександр Сокур. Основна діяльність компанії – оптова торгівля машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва.

АТ «НВК» «Гірничі Машини», згідно з даними Youcontrol, зареєстроване 3 лютого 2006 року у Києві. Акціонерами компанії є британська фірма «Коал Філд Лімітед», а кінцевим бенефіціаром – доннечанка Вікторія Дзюба.

Згідно з даними Clarity Project, за період з 2016 по 2019 роки компанії зустрілися на торгах від різних замовників 27 разів поспіль. Натомість АМКУ перевірив та знайшов порушення лише у трьох закупівлях, які організовувало ДП «Львіввугілля».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук