Андрій Садовий: Всі основні транспортні маршрути мають стати комунальними
Пропонуємо увазі наших читачів витяги з чат-конференції з міським головою Львова Андрієм Садовим, проведеної на сайті ZAXID.NET. Більшість запитань стосувалися господарського життя Львова, передовсім: транспортних проблем, комунального обслуговування і соціального забезпечення. Тож і запитання розсортовані за відповідними розділами.
- Пане мер, маю до вас таке запитання: що буде із газетою «Ратуша» 2011 року.
- Питання щодо виділення коштів – це виключно компетенція міської ради. У четвер буде сесія, і по цьому питанню прийматиме рішення більшість, яка є у міській раді.
Транспортні проблеми
- Андрію Івановичу, чи відомо Вам, що перевізники на всіх без винятку маршрутах, що проїжджають через мікрорайон Рясне, порушують правила перевезень пасажирів? Зокрема перевищують ліміт пасажирів в автобусі, не дотримуються графіку маршруту. Чому мерія не провадить діяльності щодо покращення ситуації?
- Загалом, я вважаю, що експеримент у 1990-х роках щодо приватних перевізників має дійти логічного завершення. Ми підписали угоду з автобусним заводом ЛАЗ на нові 92 автобуси і 60 тролейбусів, тому всі основні маршрути мають стати міськими, комунальними. Здійснювати перевезення на якісних машинах з повним дотриманням норм під повним контролем міста.
- Коли проведуть трамвайну колію на Сихів?
- Трамвайна колія є в плані, зараз вирішується питання фінансування, є пропозиція ряду європейських банків, також хотілось би мати державне співфінансування. Коли ми матимемо стовідсоткову гарантію фінансування, тоді продовжимо ці роботи по колії. Хотів би поінформувати, що зараз активно тривають роботи щодо продовження тролейбусного маршруту до Санта-Барбари на Сихові і з вул. Симоненка до Хуторівки. Також наступного року плануємо провести тролейбус через проспект Свободи, щоб зменшити навантаження маршрутних таксі на центр міста.
- Чи відомо Вам, чому розширений маршрут соціального автобуса №3 (до пл. Петрушевича) проіснував лише 4 дні? Водії цього автобуса пояснюють, що маршрут було скасовано в зв’язку із скаргами перевізників з інших маршрутів.
- Мені невідомо про таке рішення. Цей маршрут є важливий. Його треба не лише зберігати, а й розширювати, щоб було якісне сполучення. На початку 2011 року ми виділимо додаткових 16 автобусів. Думаю, з маршрутом все буде гаразд. Щодо того, чому відбулось управлінське рішення – я проведу певне розслідування.
- Шановний пане Садовий, минулого тижня на телебаченні було повідомлено, що Львів отримає 15 сіті-ЛАЗів, і якась частина з них піде в Рясне на маршрут до Ашану або Шувару. Пустіть, будь ласка, цей маршрут у двох напрямах: Рясне-Ашан і Рясне-Шувар.
- Кінцеве рішення щодо цих автобусів ще не прийняте. Передусім дбатимемо про сполучення Рясне-2. Наприкінці січня, коли буде прийнято рішення, ми повідомимо мешканців про тре, куди підуть ці машини. Крім того, у січні-лютому ми отримаємо ще одну партію автобусів із ЛАЗу, тому поступово всі проблемні маршрути ми повирішуємо.
- Коли нарешті буде збудоване пряме сполучення Рясне-1 або Рясне-2 з Левандівкою.
- Вирішення цієї проблеми потребує значних коштів в місцевому бюджеті. Поки не можемо закумулювати таку кількість ресурсів, але в генплані така дорога є. На неї потрібно близько 200 чи 300 млн.
- Навіщо піднімати вартість на маршрутне таксі?
- Хочу зауважити, що останні два роки ціни на маршрутні таксі не підвищували, а чинна зараз у Львові оплата проїзду – найнижча в Україні.
- Скажіть, будь ласка, чи Ви володієте ситуацією, яка склалася через погодні умови на дорогах Львова? Що робиться для того, щоб розчистити вулиці і посипати ділянки, на яких утворилася ожеледиця?
- Ситуація з прибиранням Львова є задовільною. До речі, значно кращою, ніж у багатьох європейських столицях, де випала велика кількість опадів. Тільки вчора за добу висипано 600 тонн піскосуміші. Вулиці прибираються, можливо, не так якісно, як би хотілося. При формуванні бюджету 2011 враховано кошти для закупівлі додаткових одиниць нової техніки. Єдине, на що не може вплинути міська рада, – це на погоду, а вона цього року нас не жаліє.
Ремонти й реновації
- Чи заплановано відновлювальні роботи у невеличкому парку між вулицями Заньковецької та Лисенка? За останні двадцять років подібні роботи не проводились — відсутні ліхтарі, лавочки, зруйновані сходи.
- У 2009 році ми відновили парк Івана Франка, 2010 року ми активно займались відновленням і реконструкцією парку Високий замок, парку Боднарівка, парку 700-річчя Львова, Стрийського парку, а також заклали парк Івана Павла Другого на Сихові. Маю намір в наступні роки зробити реконструкцію всіх парків Львова. Як пріоритет на наступний рік ми визначили парк ім. Б. Хмельницького. Переконаний, що дійде черга і до вашого парку.
- Чи запланований ремонт вул. Личаківської?
- Ми плануємо наступного року провести ремонт Личаківської від площі Митної до Винниківського базару.
Соціальні питання
- Які елементи підтримки інновацій планує створити міська влада і які елементи інфраструктури інновацій буде підтримувати міський голова? Який розмір фінансування повинна мати міська програма інновацій?
- Напевно, значно більший, ніж сьогодні. Потрібно пам’ятати, що ми живемо у кризовий час, так само кризовим буде і бюджет 2011 року. Наше завдання – утримувати в належному стані місто, виплачувати зарплати. А щодо інновацій ми співпрацюємо з міжнародними компаніями. Впродовж двох років співпрацювали з «Монітор Груп», наступного року співпрацюватимемо з організацією СІДА. Ми прийняли програми розвитку ІТ і розвитку туризму на сесії Львівської міської ради. Якби було більше фінансів, можна було б більше працювати в цьому напрямку.
- Шановний Андрію Івановичу! Велика кількість молодих людей після закінчення ВНЗ не мають роботи ні за фахом, ні будь-якої іншої. Яким чином і коли Ви плануєте збільшити кількість робочих місць у місті Львові?
- Приклади останнього часу: восени в мене була робоча зустріч з представниками компанії Nestle, які вирішили інвестувати більше 26 млн доларів у створення айтішного логістичного центру, де буде працювати близько 300 людей. Минулої неділі я був на відкритті нового кондитерського цеху, де працює 30 людей. Близько 4 тисячі студентів пройшли стажування у ЛМР за останні роки, частина з них сьогодні працює у ЛМР. Важливим є питання створення більшої кількості робочих місць, але це питання не тільки міста, але й держави. Інвестуючи зараз в інфраструктуру, ми робимо Львів більш привабливим для інвестора, який після цього зайде з приватними інвестиціями і, відповідно, з новими робочими місцями.
- Андрію Івановичу, від знайомства з вами 2006 року я не бачу результатів в питанні створення умов праці для Львівського міського товариства інвалідів. Досі товариство так і не отримало свого приміщення для спілкування і праці з інвалідами міста. Приміщення то дається, то забирається. При всій колишній повазі до вас я розчарована вашою холодністю до 50 000 людей.
- Є організації, які через біль у власному серці допомагають людям, яким є важко, а є організації, які створюють з гарними назвами. Я дам доручення керівникові управління сім’ї, молоді та спорту пані Федорович, аби зв’язалась з Вами, вивчила проблему і подала мені список того, що потрібно вам для якісної організації вашої роботи.
Комунальне обслуговування
- Чи відзвітують Ваші підлеглі за використання міських коштів на програму розвитку ОСББ у Львові? Чому питаннями ОСББ займаються колишні ЖЕКівці?
Львів має найбільше створених об’єднань співвласників на одного мешканця серед міст України. Ця політика продовжуватиметься і у наступні роки. Сподіваємось, будемо мати окреме управління з підтримки ОСББ. Це наш пріоритет.
- Як можна вплинути на Львівобленерго, аби покращити надання послуг. Як позбутися щоденного відключення електроенергії?
- Тільки звертатися в суд. Це є приватна організація. Ми також маємо з «Львівобленерго» низку невирішених проблем, минулого тижня відбулась робоча зустріч з керівником. Почалися зрушення в позитивному напрямі. Зокрема працює диспетчерська міста, а також домовились щодо певних інвестицій щодо облаштування лічильників у наших установах. Але загалом ця співпраця справді потребує набагато більшого розуміння. Будемо спонукати «Львівобленерго», щоб вони працювали в інтересах громади Львова тими чи іншими способами.
- Прошу повідомити, коли і де можна зустрітися з міським головою особисто?
- Кожного місяця міський голова проводить індивідуальний прийом мешканців, і, до речі, за чотири роки я жодного разу не переадресував такий прийом комусь іншому. Тому Вам потрібно підійти в єдине вікно, так званий Центр обслуговування мешканців (площа Ринок, вхід збоку), і записатися до мене на прийом.
Стратегія управління
- Чи вважаєте Ви, що місто уже має Стратегію розвитку, яка може бути орієнтиром для виконавчих органів ЛМР, депутатського корпусу, а також активних організацій? Чи все-таки роботи над Стратегією не доведені до логічного завершення, і цю роботу треба продовжити, щоб на основі запропонованих концепцій, сформувати конкретні Операційні плани дій, зміст яких буде відображено у відповідних ухвалах ЛМР, програмах ЛМР, бюджеті міста і т.д.?
- Дякую за мудре запитання. Справді, сьогодні у Львові активно працює Інститут міста, який проаналізував більше сотні стратегій, планів, концепцій, напрацьованих в міськраді за останні 20 років. Документ, який сьогодні діє, - це стратегія конкурентоспроможності, прийнятий сесією ЛМР, і ця стратегія нині дії. Якщо говорити про велику стратегію – то це той документ, над яким треба працювати постійно. Я створив робочу групу, куди увійшли новообрані депутати і члени виконавчих органів Львівської міськради, з січня вони працюватимуть над стратегією міста і структурою управління, яка має увійти в дію з другого півріччя 2011 року. Ця робота сьогодні продовжується, і всіх небайдужих запрошую долучатися до спільної праці.
- Чи вважаєте Ви задовільною ситуацію, що уже більше чотирьох років поспіль фінансування з бюджету міста програми розвитку малого бізнесу становить 100 тис. грн? Які будуть Ваші пропозиції щодо розміру фінансування цієї Програми на період 2011-2012 року?
- Думаю, це формальне фінансування, натомість мільйони гривень виділяють з міського бюджету на фінансування різних соціальних проектів. Бюджет має бути збалансованим, має відповідати податкам, які ми отримуємо. Натомість ми, нагадую, живемо в кризовий час, тож, якщо буде можливість виділяти більше грошей – будемо виділяти більше.
- Коли Ви нарешті будете звітуватись за роботу міського голови (а не за роботу виконавчих органів)?
- Останній раз я звітувався 31 жовтня під час виборів. Звіт пройшов успішно, львів’яни довірили знову керувати містом.
- Чому частина рішень виконавчого комітету і ухвал міської ради зовсім не публікуються навіть і на сайті ЛМР? Чому ГО повинні через суди зобов’язувати міську раду публікувати рішення?
- Всі рішення міської ради і виконавчого комітету є публічними і відкритими. Всі сесії і засідання виконкому відбуваються публічно і відкрито. Є лише один виняток, коли мова йде про усиновлення. Такі рішення ухвалюють без журналістів і не публікуються.
- Коли буде прийнято Статут міста Львова?
- Минулої каденції ми прийняли новий Статут міста. Були деякі зауваження. Думаю, немає документу, який був би прийнятий і не потребував коригування. Думаю, новий депутатський корпус ще раз перегляне норми статуту і зробить відповідні правки.
- Андрію Івановичу, Львів – європейське місто, а Ви – європейський мер. Що Ви думаєте щодо співпраці з іншими містами України і Європи?
- Безперечно, ми за співпрацю з іншими містами. Вона сьогодні відбувається з багатьма містами, вона ґрунтується часто на особистих стосунках, в мене традиційно добрі стосунки з мером Вроцлава, з яким ми спільно готуємося до Євро-2012. Добрі стосунки з міським головою Чернівців, мером Дніпропетровська. Намагаюся підтримувати добрі стосунки з усіма мерами українських міст. Місто має підписані угоди про співпрацю з французькими містами Ліон і Амєн, з Ригою, Санкт-Петербургом, Кутаїсі, Орхусом, Фрайбургом і багатьма іншими містами.
- Пане голово, цілком очевидно, що донецькі поставили губернатора-силовика, аби Вас додавити. Що зможете протиставити цьому?
- А нащо мене давити? Не розумію. Пан Цимбалюк – управлінець з великим досвідом роботи у Львові, і я переконаний, що буде серйозна співпраця міста і області.
Проблеми культури
- Ви можете пояснити, чому кінотеатр Галичина на вул. Любінській вже не перший рік обнесений будівельною огорожею і чому його не відновлюють як кінотеатр?
- Цей кінотеатр перебуває на балансі Львівської обласної ради і, згідно з рішенням ЛОР, був приватизований і проданий, на жаль, без жодного інформування міської ради і громади. Думаю, що ЛОР нового скликання має переглянути своє рішення і знайти мудре вирішення цієї проблеми.
- Ким інспірована рейдерська атака на галерею АРТ-11, що на площі Ринок, 28 у Львові? Кому вигідно знищувати осередок української культури в центрі міста Львова?
- Наскільки я знаю, тим питанням займаються правоохоронні органи. Я запрошу начальника львівської міліції, щоб він більш детально розповів мені про це питання. І ми на сайті міської ради дамо повідомлення з приводу цього питання.
***.
- Скажіть будь ласка, а як часто тепер будуть відбуватися подібні конференції?
- Моя пропозиція – щоб такі чат-конференції були хоча б раз у місяць.