Анджей Дуда направив зміни до закону про Інститут нацпам’яті до Конституційного трибуналу Польщі

Президент Польщі у своєму поданні опротестував згадку про «українських націоналістів»

СвітРоман Ганкевич, 15 лютого 20181
Президент Польщі заявив, що на практиці карати порушників нового закону буде майже неможливо

Президент Польщі Анджей Дуда у середу, 14 лютого, направив до Конституційного трибуналу підписану ним поправку до закону про Інститут національної пам'яті на предмет розгляду відповідності її Конституції Польщі. Про це повідомили у Канцелярії польського президента.

За словами президента Польщі, положення закону мають бути досить точними, щоб кожен громадянин, прочитавши їх, не сумнівався, що його поведінка може бути караною або ні. У своєму поданні до Конституційного суду Дуда опротестував в оновленому законі про Інститут національної пам’яті формулювання про «українських націоналістів» та «східну Малопольщу».

Як випливає з повідомлення прес-служби Конституційного трибуналу, подання Дуди стосується не якоїсь окремої частини закону, а загалом його відповідності Конституції. В оновленому законі йдеться про «дії, вчинені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, що полягають у використанні насильства, терору та інших форм порушення прав людини щодо окремих осіб і груп людей». В законі також зазначено, що такими злочинами була «участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчинені ними вбивства громадян ІІ РП на Волині та в Східній Малопольщі».

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за «злочини українських націоналістів». 6 лютого, Анджей Дуда заявив, що підпише зміни до цього закону. Увечері того ж дня він їх підписав. Зміни до закону набули чинності.

При цьому, як зазначає Associated Press, польський президент цього тижня заявив, що на практиці буде майже неможливо карати порушників нового закону, особливо - якщо порушення здійснюються за межами Польщі. Раніше у вівторок, 13 лютого, Дуда заявив, що планує звернутися до Конституційного суду Польщі з проханням дати оцінку нововведенням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук