Арсен Аваков пояснив кому і за що вручав нагородну зброю

Арсен Аваков пояснив кому і за що вручав нагородну зброю
фото МВС
Нагородна зброя не є власністю громадян, що її отримали - вона не продається, не передається третій особі, не передається у спадок, а після смерті - повертається державі

Голова МВС України Арсен Аваков розказав кому і за що вручав нагородну зброю. Про це в неділю, 29 січня, він повідомив на своїй сторінці у Faceboook.

За його словами, нагородна зброя призначалася для поліцейських, гвардійців, прикордонників, рятувальників і пожежників, а також інших співробітників МВС, співробітників УДО, СБУ, Збройних сил. Аваков наголосив, що нагорода вручається за відзнаку в службі, успіхи у бойових ситуаціях, в операціях проти кримінального елементу, за довготривалу бездоганну службу.

«Нагородна зброя вручалась мною і депутатам, і державним службовцям. Тут для мене діяв дуже ясний критерій. Нагороди отримували депутати останніх скликань, які брали активну участь у подіях на Майдані і ті, хто так чи інакше активно діяв у ситуації воєнного конфлікту на сході і в Криму», - пояснив Аваков і додав, що за тими ж критеріями нагородна зброя вручалася і членам уряду, співробітникам апарату РНБО, інших органів виконавчої влади, у тому числі представникам місцевих адміністрацій Луганської і Донецької області.

За словами міністра, іноді вручення зброї відображало функціональну необхідність, а не нагороду. «Коли ми постали перед необхідністю видати зброю координаторам аналітичних місій РНБО, що активно діяли у 2014-2015 роках вздовж всієї лінії фронту, ми зіткнулися з тим, що легального механізму передачі зброї для цих груп і вищих посадових осіб, що їх очолювали - немає. РНБО не входить ні в одне з міністерств і відомств, прописаних у відповідних законах», - зазначив Арсен Аваков.

Також міністр повідомив, що нагородна зброя вручалася і громадським діячам. Як правило це були активісти, що відзначились на Майдані і волонтери, які допомагали на Майдані і під час забезпечення збройних сил в АТО. «Я вручав зброю волонтерам, які їздили з допомогою нашим підрозділам в АТО — їздили і вдень, і вночі, потрапляючи під обстріл. Журналістам. Вручав її так само і меценатам-волонтерам, які жертвують великі гроші на забезпечення наших добробатів і спецпідрозділів. Вручав спортсменам і тренерам, які готують наших бійців в тренувальних таборах і залах», — йдеться в повідомленні.

Підсумовуючи свій коментар глава МВС повідомив, що не вручав нагородної зброї «негідникам і пройдисвітам з грошима».

Аваков між іншим зазначив, що нагородний фонд зброї формується за рахунок залишків на складах МВС, планових закупівлях на державному підприємстві МВС «Форт» і надходжень в порядку дії закону про благодійність (коли ряд постачальників передають для нагородного фонду зброю різних марок).

Арсен Аваков усім нагадав, що нагородна зброя не є власністю громадян, що її отримали, не продається і не передається третій особі, не передається у спадок, а після смерті - повертається державі.

Нагадаємо, у червні 2016 року Арсен Аваков виступив проти права на володіння зброєю в Україні. Тоді він заявив, що таке право, «лише затвердить право сильного». У 2015 році електронна петиція про вільне володіння зброєю стала однією з перших, яка зібрала 25 тис. голосів, необхідних для її розгляду президентом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук