Білорусь частково відновила експорт нафтопродуктів в Україну і Польщу

23 квітня експорт зупинили через хлорорганічні сполуки в російській нафті

Білорусь частково відновила постачання світлих нафтопродуктів, зокрема пального, до України та Польщі. Раніше вона обмежила їх експорт через неякісну російську нафту, що надходила до білоруських нафтопереробних заводів. Про це повідомив білоруський державний концерн «Белнафтохім», передає «Інтерфакс».

«Нами було ухвалено рішення частково задовольнити потреби іноземних контрагентів, з якими ми маємо контракти на постачання нафтопродуктів», — повідомив заступник голови «Белнафтохіму» Володимир Сізов під час прес-конференції у Мінську.

Зокрема, Білорусь вирішила поставити до України 32 тисячі тонн дизельного пального та вісім тисяч тонн автомобільного пального. Ще близько 10 тисяч тонн пального Білорусь поставить до Польщі.

Як пише ZAXID.NET, через тиждень після того, як російський уряд вирішив змінити порядок експорту нафти і нафтопродуктів до України і запровадив на нього обмеження, Білорусь була змушена призупинити експорт світлих нафтопродуктів – бензинів і дизпалива – в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Білорусь також повідомляла, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. Керівництво Мозирського нафтопереробного заводу заявило, що через неякісну сировину на підприємстві вийшло з ладу дороге устаткування.

До слова, Росія і Білорусь мають значну частку на ринку дизельного пального і бензину в Україні — від 30% до 40% залежно від марки нафтопродуктів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук