Більшість львівських студентів хотіли б вчитися та працювати за кордоном
Науковці представили результати дослідження міграційних настроїв студентів у Львові. Дослідження проходило серед найбільших університетів міста: Львівської політехніки, Національного університету імені Івана Франка, Львівського національного медичного університету, аграрного та ветеринарного університетів.
«Сьогодні не відомо скільки наших студентів вчаться за кордоном. Встановили, що тільки у Польщі 20 тисяч. Ми розуміємо, що цей відтік буде зростати, тому що там їм дають можливість професійного зростання, достойні зарплати. Сьогодні ви здивуєтесь, коли побачите скільки наших рідних студентів виїхало за кордон», - розповіла директор МІОК Ірина Ключковська.
Дослідники встановили, що ще близько третини львівських студентів можуть виїхати вчитись, чи працювати в інші країни. Найбільше цього бажають ті, кому вистачає грошей тільки на їжу, а це понад 80%.
«Хай їдуть ці діти. Ми їх не зможемо стримати. Але хай їдуть набувають знань. А потім ці знання, вміння нехай працюють на Україну», - наголосила Ключковська.
Воліють студенти втікати, щоб фахово самореалізуватись, отримувати кращу зарплатню і тому, що не бачать можливості знайти роботу в Україні. Понад 50% студентів готові залишитись, якщо заробітна плата сягатиме 5 тисяч гривень.
«На підставі цих висновків ми будемо подавати рекомендації і для Львівської обласної державної адміністрації і також найвищих органів влади щодо, наприклад, рівня заробітної плати», - зазначила науковий працівник МІОК Оксана П'ятковська.
Науковці стверджують, що не очікували на таке бажання фахової самореалізації, але заробітна плата теж залишається актуальною причиною, чому втікають за кордон.
Натомість, серед основних мотивів, чому багато хто залишається в Україні, це рідні та відчуття патріотизму.