Більшість у Раді не підтримає жодну поправку до мовного закону, - нардеп
Жодна поправка до мовного закону Колесніченка-Ківалова, розроблена робочою групою інтелігенції, не буде підтримана провладною більшістю у Верховній Раді, переконаний народний депутат, член фракції «БЮТ- Батьківщина» Володимир Бондаренко.
«Конфлікт законів завжди розв’язується конституційним шляхом. Конституція України в цьому випадку передбачає рішення, яке може визнати один з них неконституційним, наприклад, закон, який конфліктує… або роз’яснити цю колізію таким чином, що вони можуть діяти до певних періодів і так далі», - сказав нардеп в ефірі "5 каналу".
За його прогнозами, у цій ситуації «жодну пропозицію, запропоновану творчою групою інтелігенції, не буде проведено в парламенті».
«Президент, як завжди, зробить обличчя – та я ж вніс, а вони не хочуть. Так як і декриміналізація статей по Юлії Тимошенко – я прошу парламент, а він не хоче. От парламент, який обраний і нібито незалежний, він керується однією людиною, а ту руку підіймають свідомі, що дають вказівку. Тому все залежить від президента, який пішов на цей крок, на розрив, роз’єднання України, її регіоналізацію по мовному принципу, на внутрішньодержавний конфлікт перед виборами для того, щоб зібрати на цьому свої рейтинги», - зазначив Бондаренко.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
3 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.
14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.
16 серпня статус регіональної російській мові надали Запорізька й Донецька обласні ради, а також Севастопольська міська.
17 серпня російська стала регіональною на Херсонщині.