Більшість українців вважає боротьбу з корупцією в Україні провальною, - опитування

60,2% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні повністю провальною

Більшість українців (85,9%) вважає боротьбу з корупцією в країні повністю або переважно неуспішною. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з оприлюдненими в четвер у Києві даними опитування, 60,2% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні повністю провальною, 25,7% - переважно неуспішною, але є і певні успіхи, 7,8% вважають таку боротьбу переважно успішною, але в якій є чимало невирішених проблем, і тільки 1,2% назвали боротьбу з корупцією успішною.

Більше половини респондентів також у більшості випадків покладають відповідальність за відсутність покарань для корумпованих чиновників на президента (60,3%), на Верховну Раду (42,3%), на суди, які ухвалюють рішення щодо притягнення до відповідальності корупціонерів (36,9%), на нові антикорупційні органи НАБУ і САП (29,5%) і на правоохоронні органи (25,5%).

На питання «чи давали ви кому-небудь хабар або подарунок протягом 2017 року за ту чи іншу дію або рішення на вашу користь?» більше половини (60,5%) респондентів відповіли, що не давали і не пропонували, 14,4% відмовилися відповідати на запитання, 10,1% зізналися, що давали грошима, 7,1% - давали у вигляді подарунка, 5% сказали, що не давали, хоча у них просили або вимагали, 2,9% не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 23 жовтня до 5 листопада 2017 року за фінансової підтримки програми USAID «Долучайся!». Загалом опитали 1614 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що третина українців знаходять виправдання корупції для вирішення особистих справ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук