Близько 150 машиністів «Львівської залізниці» оголосили безстроковий страйк

Залізничники приходять на роботу, проте не виїжджають на маршрути

Депо Захід-Львів перестало приймати вантажні потяги

У вівторок, 22 травня, працівники локомотивного депо «Львів-Захід» регіональної філії «Львівська залізниця» розпочали «італійський» страйк, відмовившись виїжджати на маршрути на несправних локомотивах. Про це повідомила Конфедерація вільних профспілок України у вівторок, 22 травня.

Згідно з повідомленням профспілок, рішення приєднатися до акції, яка вже дев’ятий день триває на «Укрзалізниці», ухвалив трудовий колектив підприємства.

«А оскільки й у цьому депо більшість тепловозів, які здійснюють перевезення вантажів, давно відслужили свій термін, або мають ті чи інші несправності, вони через це сьогодні не вийшли на лінію. Робота депо зараз заблокована, а вантажні перевезення не здійснюються», - повідомили у Конфедерації профспілок.

Як відомо, всеукраїнська акція залізничників почалася 14 травня з Кременчуцького локомотивного депо, працівники якого відмовились вивозити з депо несправні локомативи. Цю акцію працівники залізниці назвали «робота за інструкцією» (Work-to-rule). Її суть полягає у тому, що робітники працюють виключно за посадовими інструкціями, зокрема, стосовно охорони праці та норм безпеки. До цієї акції згодом приєднались працівники залізниці інших міст: Запоріжжя, Полтави, Тернополя, Синельникового, Миронівки (Київська обл.) Дарниці (м. Київ), Коростеня. Пізніше до «італійського страйку» приєднались працівники залізничного цеху найбільшого в Україні гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг», через що на три дні зупинилась робота комбінату.

О 14:00 21 травня до акції протесту приєднались працівники локомотивного депо «Львів-Захід», що обслуговує та відправляє електровози. Як розповів ZAXID.NET один із машиністів депо Андріан, який відмовився назвати своє прізвище, до «італійського» страйку приєдналось близько 150 працівників – це майже усі машиністи та їхні помічники.

«Сьогодні кожна людина приходить на роботу, проходить медкомісію, проводить техогляд і дивиться, чи може їхати на тому електровозі, чи не може. 99% електровозів, які є в нас - недієздатні. Тому працівник оформляє рапорт і чекає до кінця 12-годинної робочої зміни на справний електровоз. Якщо їй його не надають, то вона чекає кінця робочого дня і йде додому», - розповів про робочий день у режимі «італійського» страйку в депо пан Андріан.

За його словами, до початку страйку депо щоденно випускало 12 електровозів, а за перші півтора дня страйку з депо виїхало усього 10 електровозів, якими керували не машиністи, а інструктори, заступник з ремонту депо та колишній начальник депо. Вантажні потяги з депо «Львів-Захід» відправляються у напрямку Чопа, кордону із Польщею, Ходорова та Лавочного. Машиніст Андріан також сказав ZAXID.NET, що через завантаженість колій депо не може прийняти усі поїзди, відтак частина з них стоїть на коліях проміжних станцій.

Працівники депо «Львів-Захід» разом із колегами з інших областей не припинятимуть акцію, поки керівництво «Укрзалізниці» не виконає їхні вимоги:

  • Підвищення заробітної плати;
  • Зменшення пенсійного віку до 55 років;
  • Покращення технічного стану локомотивів.

У прес-центрі «Львівської залізниці» ZAXID.NET сказали, що керівництво залізниці наразі веде перемовини зі страйкарями, з яких присутньо 39 машиністів.

Конфедерація вільних профспілок України також повідомила, що до акції невдовзі може приєднатися й колектив моторвагонного депо «Львів», який займається підготовкою рухомого складу до приміських пасажирських перевезень. ZAXID.NET не вдалося з’ясувати у машиністів депо Львів, чи приєднаються вони до «італійського» протесту, а у прес-центрі «Львівської залізниці» сказали, що офіційної інформації про це немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук