Близько сотні унікальних будівель у Львові можуть втратити статус пам'яток архітектури

СуспільствоНазарій Тузяк, 28 жовтня 20167111

Після прецеденту з історичною кам'яницею на пл. Ринок, 5 у Львові статус пам'яток архітектури можуть втратити близько сотні будівель.

Як повідомляє «Львівська газета», це спричинено неузгодженістю у законодавстві, зокрема тим, що закон «Про охорону культурної спадщини» не поширюється на пам'ятки, яким цей статус надано відповідно до постанови Ради міністрів УРСР 1963 року. Дія закону ж поширюється на пам'ятки, внесені в радянські переліки на основі закону УРСР 1978 р, в якому немає багатьох львівських пам'яток.

Через це втратити статус пам'ятки архітектури можуть усі будівлі на пл. Ринок, Вірменський собор, каплиця Боїмів, Собор св. Юра та багато інших об'єктів, які отримали статус пам’ятки у 1963 році.

«Виходить законодавча колізія. Пам’ятки, які були внесені постановою 1963 року перебувають на обліку, але вони опинились поза законом «Про охорону культурної спадщини». Про них нічого немає в законі», − заявив «Львівській газеті» юрист управління охорони історичного середовища Львівської міськради Олег Хандин.

Зазначимо, що, посилаючись на відсутність кам'яниці на пл. Ринок, 5 у державному реєстрі, Львівський господарський апеляційний суд дозволив її приватизацію оскільки будинок «не набув статусу пам’ятки національного чи місцевого значення в розумінні вимог законодавства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук