Борис Ґудзяк став сьомим архиєпископом і митрополитом Філадельфійської митрополії УГКЦ
У катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії відбулася офіційна церемонія інтронізації
Борис Ґудзяк став офіційним архиєпископом та митрополитом філадельфійським УГКЦ у США. Офіційна церемонія інтронізації відбулася 4 червня у катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії за участю 50 єпископів, понад сотні священиків та членів монаших чинів. Владика Борис Ґудзяк (президент Українського католицького університету) став сьомим архиєпископом і митрополитом Філадельфійської митрополії УГКЦ.
Як зазначено на сайті Українського католицького університету, Глава УГКЦ Патріарх Святослав та Апостольський Нунцій в США Крістофер П’єр очолили Літургію з чином інтронізації. Нунцій Кристофер П’єр від імені Папи Франциска зачитав Декрет про призначення архиєпископа-митрополита Бориса Ґудзяка очільником Філадельфійської митрополії УГКЦ і вручив буллу.
«Папа високо оцінює ваш вчений ступінь і відданість служінню УГКЦ. Ваше знання історії та ваша присвята служінню дає нам впевненість, що Ви провадитимете Церкву шляхом примирення і порозуміння», – йшлося у ватиканському документі.
Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах зачитав Декрет Глави УГКЦ про проголошення владики Бориса архиєпископом-митрополитом Філадельфійським УГКЦ.
Новопризначений митрополит проголосив «іспит віри», промовивши молитву «Вірую». Глава УГКЦ Патріарх Святослав виголосив молитву за успішне служіння нового очільника УГКЦ в США та вручив йому митрополичий жезл – символ управління.
Звертаючись до митрополита Бориса на урочистій Літургії інтронізації, Глава УГКЦ наголосив, що вірні США очікують від Церкви оновлення, відродження та свідоцтва віри. Він зазначив: «Очікуємо оновлення нашої Церкви в США, осучаснення наших церковних структур, відродження місійності Церкви. Віднайдіть усіх тих, хто потребує Церкви. Очікуємо сопричастя з нашою Церквою-матір’ю в Україні і світі».
Патріарх Святослав виголосив молитву та вручив новому очільнику митрополичий жезл
«У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя – це великий Божий дар і священний привілей. Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися», – сказав митрополит Борис напередодні інтронізації.
З нагоди цієї інтронізації від 2 до 9 червня у Філадельфії та Вашингтоні відбуваються святкові урочистості під гаслом «Від серця до серця».
«Я розумію, що будуть підйоми і упадки, сприйняття і неприйняття. Але я переконаний, що коли ти любиш людей, коли ти відритий і щирий, коли є розмова «від серця до серця», то Господь працює і люди відкриваються», – наголосив митрополит Борис.
Нагадаємо, офіційний Ватикан 18 лютого повідомив про те, що Папа Франциск призначив владику Бориса Ґудзяка архиєпископом-митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США, перенісши його з Паризької єпархії святого Володимира Великого.
Філадельфійська архиєпархія УГКЦ в США була вакантною відтоді, як 16 квітня 2018 року Папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього архиєпископа і митрополита владики Стефана Сороки. Сьогодні Філадельфійська Архиєпархія УГКЦ нараховує 13 тис. вірних, 62 парафії, 2 місії в штаті Делавер, в східній Пенсильванії, Окрузі Колумбія, Меріленді, Нью-Джерсі та Вірджинії.
Біографія:
Владика Борис Ґудзяк народився 24 листопада 1960 р. в Сиракюзах (місто у Нью-Йорку), в родині емігрантів із України. 1980 року отримав бакалаврат з філософії та біології Університету в Сиракюзах. 1983 року – бакалаврат з богослов’я в Папському Університеті Урбаніана. 26 листопада 1998 р. отримав єрейські свячення.
1992 року захистив докторат зі слов’янської та візантійської історії культури у Гарвардському Університеті. 1995 року отримав ліценціат зі Східного християнства від Папського Східного Інституту. 1992 року переїхав до Львова, де організував і очолив Інститут історії Церкви. 1993 року призначений Головою комісії з відновлення Львівської Богословської Академії. З 1995 по 2000 рр. – віце-ректор Львівської Богословської Академії, пізніше, з 2000 по 2002 рр. – ректор Українського католицького університету (відкритого на базі Академії), а 2013 року обраний Президентом цього навчального закладу.
21 липня 2012 р. владика Борис проголошений Папою Венедиктом XVI новим єпископом УГКЦ для вірних Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії й рукоположений у сан єпископа 2 грудня 2012 р. 19 січня 2013 р. Папа Венедикт XVI підняв Апостольський Екзархат для українців Франції, Бенелюксу та Швейцарії до рівня повної Апостольської єпархії св. Володимира в Парижі.
4 червня офіційно став Митрополитом Архиєпископом Філадельфійським УГКЦ.